Ve II. kole regionálního přeboru přivítali hokejisté lounského Slovanu loňského přeborníka Karlovarského kraje, se kterým měli dosud aktivní bilanci.

A když soupeř nastoupil na led s pouhými jedenácti hráči, očekávala necelá stovka diváků, že tradice nebude porušena.

Ovšem uběhlo pouhých 24 sekund a soupeř šel do rychlého vedení. V 5. minutě sice v přesilové hře vyrovnal F. Červíček, ovšem stejnou výhodu využili o tři minuty později i hosté. Slovan pak nevyužil druhou dvojnásobnou početní výhodu, naopak hosté při 5 na 4 šli do dvoubrankového náskoku. A když před ještě závěrem úvodní třetiny zvýšil na 1:4, naděje na domácí úspěch rázem povadly. Zvláště když po změně stran přidal soupeř pátý gól.

Ve 25. snížil v oslabení Gebelt a vzápětí Městka po chybě hostující obrany střílel do opuštěné branky na 3:5. Ovšem hosté se ve 31. radovali z šesté branky, kterou viděl snad jen rozhodčí stojící daleko za modrou čárou.

Slovan v závěru konečně zatlačil soupeře, ovšem stačil ojedinělý brejk a byla z toho další laciná branka. Prohru upravil z trestného střílení Lukáš Vaic.

Tentokrát zvítězila zkušenost hostů nad sice rychlou, ovšem v zakončení zbrklou hrou domácích. Za úspěchem Ostrovanů stojí i vynikající výkon jejich brankáře.

HC Slovan Louny – Mattoni Ostrov n.O. 4 : 7 ( 1:4, 2:3, 1:0)

Branky domácích: 3. F. Červíček, 25. Gebelt, 25. Městka, 49. L.Vaic.

Sestava: Groh (25. Turza) – F. Červíček, Městka, Petrlík, Gebelt, Csonka – J. Lenkvik, Princ, L.Vaic, Zetka, P.Lenkvik – Sak, Veselý, Vojtěchovský, Svoboda, J. Červíček, Pilař.