Hokejisté Slovanu Louny zakončili v krajském přeboru úspěšnou sérii odehraných zápasů na ledových plochách soupeřů. Po výhře v Kadani po samostatných nájezdech si přivezli body i z Lovosic z duelu, který už na konečném umístění soupeřů nemohl nic změnit. Podle toho také vypadala hra.

Hosté sice hráli více na polovině soupeře, který už od úvodu fyzicky nestačil především na obě juniorské lajny. Ovšem bezstarostná hra bez důrazu při zakončení ovoce nepřinesla. Důraz ze dostavil až v 10. minutě z hokejky Zetky, který úspěšně dorážel Štěpánovu střelu do opuštěné branky. Pak se v přesilovce gólově prosadil lounský Hloucha a zvýšil na 2:0. Jeho „dělovka“ od modré skončila v brance k překvapení i samotného střelce, kterému se střela moc nevyvedla. Zřejmě mu foukl příznivý vítr od Labe. Stejným směrem se řítil v oslabení ve 20. minutě sám na brankáře Krebs, ovšem ten už takové štěstí neměl.

Ve druhé třetině upadla hra do podprůměru, přesto domácí dokázali v její polovině při hře 4 na 4 snížit na jednobrankový rozdíl. Dostali i šanci v přesilovce vyrovnat, ovšem v té přesvědčil brankář Turza, že měl svůj den. Ve 37. se radovali hosté ze třetího úspěchu, ovšem rozhodčí byl proti. Naopak viděl předchozí faul – zásah hokejkou do brankářovy masky a vylučoval.

V závěrečné třetině domácím došel zbytek sil a akce soupeře zastavovali pouze za cenu faulů. Průběžně tak zahřívali svojí trestnou lavici a nakonec i inkasovali. Ve 48. minutě trestal dvojnásobné vyloučení Petrlík, který během jednoho střídání dvakrát mířil přesně. Pak už se zápas dohrával jen z povinnosti a díky dalším vyloučením už jen před domácím brankářem. Ovšem střelecký prach byl už vystřílen.

V neděli se rozloučí Slovan se svými fanoušky na domácím ledě, kde přivítá znovuzrozený tým Bíliny. Draci byli v tomto kole rovnocenným soupeřem vedoucí Kadaně, proto lze očekávat vyrovnaný souboj.

Lovosice – Louny 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky Loun: 10. Zetka, 14. Hloucha, 48.a 49. Petrlík

HC Slovan Louny: Turza – Městka, Červíček, Petrlík, Štěpán, Zetka, Princ, Hloucha, Hemiš, Vojtěchovský, Krebs, Prokeš, Svoboda, Vacek.

Tabulka krajského přeboru

1. Kadaň
2. Louny
3. Lovosice
4. Bílina

Ladislav Suchý