Starší žáky Loun a Bíliny připravil o boje v play off Středočeský svaz ledního hokeje, který je i přes postup mezi šest nejlepších vyřadil. Důvod? Jako tým z jiného regionu nemá nárok hrát o pohár Středočeského kraje…

Mladší žáci měli více štěstí. Ve stejné soutěži mají soupeře z Roudnice n. Labem, a tak hrají o přeborníka Ústeckého kraje alespoň s nimi.

V neděli 8. března v Roudnici byli velmi úspěšní v bouřlivém kotli. Podle místních rodičů prý takový hokej není ani při zápasech mužů ve II. lize.

Roudnice využila hned první přesilovku, ovšem hned v plném počtu vyrovnával Vácha. Okamžiku překvapení využil Vacín, který dorážel Borlovu střelu. Borl a dvakrát Križan pak do 31. minuty zvýšili už na 5:1!

Ovšem potom dva zbytečné fauly byly po zásluze potrestány z trestného střílení a přesilovky na 5:3. Domácí vedoucí družstva současně z pozice rozhodčího – zapisovatele vyslovil pochybnosti o oprávněnosti startu některých hráčů hostů. Došlo tedy na konfrontaci, ve které si prosadil své. Přestože měl Kučera platný registrační průkaz, nezdála se fotografie, ačkoliv se k němu hlásil jeho vlastní otec s občanským průkazem. Rozhodčí do další hry jednoho z nejlepších hráčů už nepustili!

Chlapce to ovšem vůbec nezlomilo, opět začali hrát svůj hokej a přidali i další branky. A protože se zklamaným rodičům domácích vůbec nelíbil vývoj i některé zákroky, došlo i na nečekané návštěvy na hostující střídačce! Nakonec si tedy mladíci odvezli z Roudnice s cennou výhrou i nečekané životní zážitky.

Ve středu 11. března je v Lounech odveta, která rozhodne o přeborníkovi kraje. Budou jím hráči na ledě, nebo aktivní „fanoušci“ hostů?

HC Roudnice – Slovan Louny+Draci Bílina 4:9 (1:4, 2:1, 1:4)

Branky: 5.Vácha, 5.Vacín, 18.Borl, 19.Križan, 31.Križan, 43.Řezníček, 44.Borl, 45. Marek, 58.Vácha.

Ladislav Suchý