V pátečním utkání, 13. března, odehráli junioři Loun s Krkonošemi (spojený tým hokejistů Trutnova a Vrchlabí) vcelku vyrovnanou partii. Inkasovali sice tradiční rychlou úvodní branku, ovšem ta je tentokrát nezlomila.

Se soupeřem, u kterého inkasovali tucet branek, sehráli vyrovnanou partii díky důslednému plnění úkolů v obraně. Hosté ale odjeli spokojeni s bodovým ziskem, na který jim stačilo pět branek. Branky Loun: Vavrica a Sak.

Slovan Louny – HC Krkonoše 2:5 ( 0:1, 1:3, 1:1)

Sobotní Benátská noc začala pro hosty ve stejné režii. Inkasovali branku již ve 3.minutě, ve II. tř. padla za pouhých 30 sekund. A po sérii oboustranných vyloučení přidali domácí další tři branky. A pak už jen bylo otázkou, jaký bude gólový příděl.

Byl to nakonec plný tucet branek s tím, že přes několik vyložených šancí nedokázali vstřelit ani ten čestný úspěch a sami v obranné činnosti totálně selhali.

HC Benátky – Slovan Louny 12:0 ( 5:0, 3:0, 4:0)

Průběh kvalifikace ukázal Lounským, že to soupeři s postupem do ligy myslí vážně. Mají posily z vyšších soutěží a navíc je znát, že mají více a poctivěji natrénováno. I když šance Slovanu na případný postup výrazně pohasly, je kvalifikace dobrou konfrontací s kvalitními soupeři.

(ls)