Teprve ve čtvrtém vzájemném utkání v sezoně prohrál jistý vítěz krajského přeboru dokonce doma s hokejisty Slovanu Louny, když předchozí tři vyrovnaná utkání skončila vždy těsným vítězstvím favorita.

Lounští sice přivezli pouhých 11 hráčů, ovšem všichni byli fyzicky dobře připraveni a vydrželi se silami až do rozhodujícího závěru.

Po velmi opatrné a tím bezbrankové první třetině v úvodu druhé části Slovan nezužitkoval přesilovku 5 na 3, přestože aktivní Petrlík zkoušel různé finty na brankáře, který však všechny jeho pokusy s přehledem vykrýval. Další šanci na vedoucí branku pak promarnil Sak. Dvojnásobnou početní výhodu nevyužili ani domácí, když Charvát v brance doslova čaroval. V poslední třetině hrál Slovan nadále zodpovědně, ovšem jediná chyba ve 45. znamenala vedení domácích, když úspěšně dorážel Chmel. Naštěstí brzy z přesilovky Gebelt přesným beckhandem vyrovnal, když mu šanci na modré připravili zkušení obránci Červíček a Městka.

Následovaly nepochopitelné diskuze kadaňských hráčů s rozhodčím i částí neukázněného publika. Když byli domácím vyloučeni dva hráči do konce utkání a podařilo se zjednat pořádek, hra pokračovala.

Kadaňští pak dostali šanci zahrát si další přesilovku. A Charvát spolu s obětavou čtyřkou na ledě opět čaroval. Nakonec mohl rozhodnout necelých třicet sekund před koncem Krebs, ovšem svojí šanci na hrdinu zápasu trestuhodně zahodil.

Došlo na samostatné nájezdy. První jel Svoboda, ovšem chybělo mu jen pár centimetrů k zakončení. Na druhé straně zkušený matador Kaše s přehledem zakončil. Další nájezd neproměnil Petrlík a nedali ani domácí. Naštěstí Princ ukázkovým blafákem doslova vykoupal ligového gólmana Tichého a vyrovnal na 1:1. Další nájezd domácí znovu neproměnili, na řadě byli opět hosté. Puku se ujal opět Princ, zvolil jiné provedení a domácí brankář se musel hodně červenat. Kadaňští však v dalším nájezdu vyrovnali. Rozhodnout mohl kapitán Červíček, ale svoji střelou na lapačku neuspěl. V šesté sérii ztroskotal další hráč domácích.

O nájezd si řekl Sak a trenérům slíbil, že konečně rozhodne. A jak slíbil, také nekompromisním věšákem pod víko učinil. Dva získané body již na konečném druhém místě Slovanu nic nemění. Ovšem přesvědčil o tom, že i na kvalitního soupeře, postupujícího do kvalifikace o II. ligu, určitě má.

Kadaň B – Slovan Louny 1:2 SN ( 0:0, 0:0, 1:1, 0:1)

Branka: 48. Gebelt (Městka, Červíček), rozhodující nánájezd Sak.

Sestava: Charvát (Turza) – Městka, Červíček, Hloucha, Bečka, Princ– Gebelt, Sak, Petrlík, Vojtěchovský, M. Svoboda, Krebs

(ls)