Venku třeskuté mrazy, ale na ledě pořádně horko.

Tak by se dal popsat souboj z minulé neděle o první místo s leaderem soutěže, HC Kadaň B, který přijel do Loun s náskokem pouhého bodu.

Slovan prohrával už o tři branky

Začalo se oboustranně opatrně až do 8. minuty, kdy Slovan dostal výhodu první přesilovky. V jejím úvodu byl rád, že neinkasoval po brejku soupeře, kterého vychytal Dorn. V závěru si ale nakonec dokázal vytvořit několik tutovek. Ale i na druhé straně potvrdil své kvality brankář Zajíc.

Přesilovku si zahráli také hosté, ale v té jim domácí prakticky nic nedovolili. Pak ale trestuhodně nepokryli útočníky před osamoceným Dornem a v rozmezí jedné minuty šla Kadaň do dvoubrankového vedení.

Naštěstí domácí nesložili zbraně. Příkladně bojovali, šli za každým pukem, ale na hokejkách scházel potřebný klid. Naopak ten měla přesně v polovině zápasu soupeřova trojice útočníků a po přesné kombinaci zvýšil Hubínek už na tříbrankový rozdíl.

To již s domácími nevypadalo vůbec dobře. Zvláště když Kadaň mohla pečetit při dvou následujících přesilovkách. Nakonec se ale radovala střídačka na druhé straně. Csonka vyslal přesnou přihrávkou do brejku Šedivého a ten konečně protrhl střeleckou smůlu domácích.

Úvod závěrečné části byl zcela v režii domácích. Navíc ve 46. dostali možnost zahrát si téměř minutu ve výhodě 5 na 3. Ale až v době, kdy byli hosté kompletní, nabil Hemiš zpoza branky Gebeltovi, aby střelou bez přípravy snížil na 2:3.

Tři minuty před závěrem přišlo přísné vyloučení Hemiše, a tak šance domácích na srovnání rázem poklesly. Oslabení ale opět sehráli výborně. Navíc ujel Vaic a tomu Zajíc zabránil ve skórování pouze za cenu hození brankářské hole.

Na nařízené trestné střílení poslali trenéři juniora Prince a to byla správná volba. Vyrovnal na 3:3 a zařídil tak prodloužení ve formě samostatných nájezdů.

Nájezd zastavil rozhodčí

První série po třech nájezdech byla pro všechny aktéry neúspěšná. Ke čtvrtému domácímu nájezdu se postavil Csonka. Když přejel modrou čáru, na chvíli ztratil kontrolu nad pukem, rozhodčí mu překvapivě nájezd ukončil. Puk ale směr jízdy určitě nezměnil. Následující nájezd Krpenského byl úspěšný, a tak si hosté odvezli z Loun veledůležité dva body a pojistku prvního místa v průběžné tabulce.

Diváci viděli opět pěkný a bojovný hokej s dramatickým závěrem. I přes prohru nemají domácím hráčům co vyčítat. Tentokrát měl soupeř více štěstí a v závěru i vydatného pomocníka – rozhodčího Vlasáka z Klášterce….

HC Slovan Louny – SK Kadaň B 3:4 SN (0:2, 1:1, 2:0, 0:1)

Branky domácích: 34. Šedivý (Csonka), 50.Gebelt (Hemiš), 58. Princ

Sestava: Dorn (Turza) – Petrlík, Gebelt, Štěpán, Městka, Princ, Vojtěchovský, Hemiš, L.Vaic, Svoboda, Kaplan, Csonka, Dumišinec, Zetka, Krebs, Sak, Křivka

Ladislav Suchý