Na led pražského Olympiku jeli hokejisté Loun v předposledním kole Pražského přeboru. Slovan byl favoritem, v duelu s posledním týmem ale nakonec získal jen bod. Olympik se nachází na chvostu pražského přeboru, ale v posledních kolech zažívá výkonnostní vzestup. Naposledy Olympik porazil Bohemians 12:9. Slovan nastoupil se třinácti hráči, stejně jako v utkání proti Zbraslavi.

V úvodu utkání se oba týmy hrnuly do útočných akcí, brankáři mohli být v klidu. První větší šanci využil lounský Čech, který projel mezi obránci Olympiku a překonal i brankáře domácích. Krátce po úvodní brance přišla první početní výhoda, domácí špatně vystřídali a hráli v šesti. Přesilovou hru využil opět Čech, který střelou z kruhů překvapil Mašáta a zvýšil na 2:0.

Výhodu přesilovky dostali i domácí, ale ani jednou nevystřelili. Slovan v druhé polovině první třetiny zvolnil tempo, Olympik byl ale v první třetině zcela neškodný a o tom svědčí i počet střel pouze 4 střely. Dorn v brance Slovanu moc práce neměl.

Útlum Slovanu

I ve druhé třetině pokračoval slabší výkon Slovanu, který se přizpůsobil hře domácích. Ti toho využili, i když jejich branka byla sporná. Ihned po vhazování vystřelil Richter, jeho střela se odrazila od břevna a vrátila se zpět do hry, rozhodčí ale viděl, že střela se odrazila od vnitřního břevna. Tato situace hokejisty Loun rozhodila ještě více, začali si zbytečně komplikovat hru.

V polovině utkání domácí vystřídali brankáře a ve 33. minutě lounský Veselák těsně před Furbacherem tečoval střelu Kolčavy a přinesl klid na hokejky Slovanu. Po této brance přišlo zlepšení herního projevu a Slovan si vypracoval i několik slibných šancí, při kterých mohl zvýšit skóre. Bohužel se z branky nakonec radovali domácí. Od modré čáry střílel Braniš a odrazem od obránce Hlouchy puk nešťastně skončil v brance lounského Dorna.

Kontaktní branka

Vstup do závěrečné třetiny byl svižný a oba celky si vypracovaly gólové šance. Ve 44. minutě jednu z nich využil M. Dittrich, když propálil Furbachera. Netrvalo dlouho a domácí opět přidali kontaktní branku. Hráči Olympiku vycítili šanci na body a Dorn měl oproti první třetině mnoho práce. V 54. minutě ovšem našel Čech zcela volného Veseláka, který stál na správném místě a zakončoval do odkryté branky Olympiku.

Zdálo se, že tento gól bude rozhodující a Slovan ve zbylých minutách stav udrží. Proti tomu byli ale hráči Olympiku a pouze o minutu později projel Rákosník lounskou obranou a trefil místo mezi betony Dorna. Domácí měli stále větší chuť vyrovnat a zatlačili Slovan do obranného pásma. V čase 55:55 přišlo vyloučení Hlouchy a Olympiku stačilo šest vteřin na využití početní výhody. Střelu Duchana od modré čáry tečoval Žilík a stav byl vyrovnaný.

Příště opět venku

Když byl dvě minuty před závěrečnou sirénou vyloučen Srb, tak Slovan musel bránit alespoň bod za remízu. Naštěstí Lounští stav 5:5 udrželi a odváží si bod, který je ale brán jako ztráta. V dalším kole hrají Louny opět venku, v sobotu 1. března se utká na Nikolajce se Žižkovem.

HC Olympik Praha - HC Slovan Louny 5:5 (0:2,2:1,3:2)

Branky a nahrávky: 24. Richter, 39. Braniš (Meszároš), 48. Ječný (Duchan), 55. Rákosník (Richter), 57. Žilík (Duchan, Mařík) - 4. Čech (Šedivý), 7. Čech (Kolčava, Veselák), 33. Veselák (Kolčava, Vavrica), 44. M. Dittrich (Kolčava), 54. Veselák (Čech)
Rozhodčí: Lassig - Doležal, Šteffl
Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 32:34

HC Slovan Louny: Dorn - Kolčava, Vavrica, Srb, Hloucha - Čech, Šedivý, Veselák - M. Dittrich, Marek Svoboda, D. Dittrich - J. Červíček, Sak, Prokeš. Trenéři: Šedivý, Kovařík

Filip Suchý