Třetí prohra v řadě. Slovan nestačil na Roudnici

Louny - Hokejisté Loun mají poslední dobou problém vstřelit branku. Ukázalo se to i při tomto utkání.

27.12.2013

Utkání Slovanu Louny (v modrém) proti HC Zbraslav.Foto: Deník/Zdeněk Plachý

Sobotní zápas v Roudnici měl hodně napovědět o šancích hokejistů lounského Slovanu o účasti ve finálové čtyřce pražského přeboru. Soupeř totiž měl cenný jednobodový náskok. A tak jedině výhra mohla Lounské posunout před domácí hokejisty. Vyhrává se ale pouze v případě, kdy se dávají branky, což je v posledních zápasech pro Louny značný problém.

Už ve druhé minutě šli domácí do vedení. Obrana Loun nepochopitelně od útočících hráčů odjela, nechala je kombinovat a Dorn v brance neměl šanci. Inkasovaný gól naštěstí lounské borce nesložil, spíš naopak. Vytvořili si dokonce několik tutovek, ale brankář Kolařík postupně dokazoval, že měl svůj den.

Hubený náskok drželi domácí i po nástupu do druhé třetiny. Ve 24. minutě se radovali podruhé. Do brejku se vydal Barcal, jehož střelu ještě Dorn vyrazil. Puk se ale dostal k Beránkovi, a ten už neměl problém trefit odkrytou branku. Do podobného brejku se brzy dostal Marek Svoboda, ovšem na druhé straně to problém byl. Tvrdou střelu bez přípravy ale Kolařík opět zlikvidoval. S přibývajícím časem pak byla znát i přibývající nervozita. Nepřesné přihrávky, snaha prosadit se individuálně a neúčinná střelba. Snaha tady určitě byla, hrálo se i tvrdě. Přibývala i oboustranná vyloučení. A to ještě rozhodčí Barna vše zdaleka netrestal.

Pokus s nepříznivým vývojem něco udělat, přišel ze strany Loun po nástupu do závěrečné části, kdy trenéři stáhli sestavu na dvě pětky. Ovšem neúčinný. Ve 47. minutě vedli totiž domácí dokonce už 3:0. Až v 57. minutě se v početní výhodě radovali konečně i hosté. Po dlouhých 140 minutách hry bez vstřelené branky ukončil neúspěšnou sérii Máša, který dorážel tvrdou Kolčavovu ránu od modré.

A tak šance na účast ve finálové čtyřce rychle mizí. To by nesměla Roudnice v posledních dvou zápasech základní části plně bodovat, na druhou stranu Slovan ano.

Pochvaly od trenérů se hráči po zápase nakonec dočkali. V porovnání s předchozím domácím zápasem s Kobrou alespoň za bojovnost.

Roudnice Louny 3:1 (1:0,1:0,1:1)

Branky a nahrávky: 2. Kapoun (Šatra), 24. Beránek (Barcal), 47. Pokorný (Sailer, Hlavička) 57. Máša (Kolčava).
Rozhodčí: Barna Majerčin, Šimánek.
Vyloučení: 4:6, navíc Srb (L) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 148..

HC Slovan Louny: Dorn - Kolčava, J.Kučera, Krupka, Hloucha, Bečka, Srb - Šedivý, Rais, Veselák, Martin Svoboda, Marek Svoboda, Máša, Vavrica, Čech, D.Dittrich, J.Červíček. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

K dalšímu zápasu nastoupí hokejisté Slovanu Louny v sobotu 4. ledna proti celku HC Hvězda Praha, a to v rámci 17. kola. Hraje se v 18.30 hodin na stadionu v Hvězdy Praha.

Komedie Domácí@štěstí.ihned se bude hrát v Žatci až v únoru

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

V divadlech v Žatci a Lounech zazní Rybova Česká mše vánoční

Žatec, Louny – Diváci žateckého divadla uslyší v sobotu koncert v podání sólistů z Ústí nad Labem, Teplic a Prahy, orchestru a velkého pěveckého sboru. V Lounech v neděli zazpívá Vilémovský pěvecký sbor.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Tipy na víkend: advent, koncerty, Betlémské světlo

Okres Louny - Podívejte se s námi, na jaké kulturní a společenské akce v okrese Louny se můžete vydat s rodinou či přáteli během nadcházejícího víkendu.