Hokejoví žáci Slovanu Louny sehráli dvě utkání s družstvy Benátek nad Jizerou.

MŽ: Slovan Louny+Draci Bílina – HC Benátky 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Mladší žáci sehráli vyrovnané utkání s vrstevníky z Benátek n. Jizerou. O body však přišli díky výpadku ve druhé třetině, kdy za stavu 2:1 přestali nepochopitelně hrát. Na soupeřovo vyrovnání dokázali ještě ve 27. minutě odpovědět rychlou brankou Vávry. Ovšem za chvíli soupeř opět vyrovnal a za dvě minuty strhl vedení na svou stranu – 4:3. A když šli hosté v úvodu závěrečné části do dvoubrankového vedení, zdálo se být rozhodnuto. Ovšem v 57. snížil na 5:4 Rajchert a nastartoval tak domácí drtivý tlak. Ovšem soupeř přežil i závěrečnou power play za cenu pouhého vyhazování puků a těsnou výhru si uhlídal.

Branky: 7.Keller (Jirkal), 19. Borl, 27.Vávra (Borl), 57.Rajchert ( Keller)

SŽ: Slovan Louny+Draci Bílina – Benátky n. J. 6:9 ( 2:3, 3:3, 1:3)

Starší žáci mají účast v play off zajištěnu a před úvodním vhazováním věděli, že i případná prohra nemůže na konečném pátém místě v základní části nic změnit. Naopak soupeř zbrojí na titul přeborníka a tak se v jeho sestavě objevili hostující hráči ze Slávie, Liberce a Příbrami. Benátky jsou na vítězné vlně a v posledních třech zápasech nadělily soupeřům po devíti brankách a tuto tradici v Lounech neporušily.

Od úvodu byli také hostující hokejisté rychlejší a především v individuálních akcích šikovnější. Úvodní branku zaznamenali v 6.minutě tradičním gólem mezi Axdalovy betony. Ovšem přišla rychlá odpověď v podobě úspěšného sóla Veselého, do kterého jej vyslal přesnou přihrávkou obránce Kučera. Za necelou minutu domácí zásluhou Čecha dokonce i vedli 2:1.

Ovšem výpadek v 19. minutě znamenal další dvě branky za Axdalovými zády a obrat v zápase. A když v úvodu druhé části přišly další brankové úspěchy hostů, vypadalo to na debakl. Hokej je ale hra nečekaných zvratů. Stačily k tomu tři využité přesilovky a do druhé přestávky se odcházelo za těsného stavu 5:6. Navíc v úvodu třetí části vyrovnal Čech a vzkřísil tak naděje alespoň na prodloužení.

Ty však brzo pohasly, protože soupeř opět našel díru mezi Axdalovými betony. Vedení si už pak nedal vzít, zvláště když gólově potrestal neúspěšnou přesilovku domácích.

Branky: 8.Veselý (Kučera), 9.Čech, 33.Dittrich, 37. Jurčo, 38.Balín, 46.Čech.

Ladislav Suchý