Již od úvodního vhazování se hrálo velice tvrdě a ve vysokém tempu. Ve druhé minutě domácí nabídli Slovanu přesilovku, kterou hostující celek nevyužil a tři vteřiny po návratu zbraslavského hráče z trestné lavice, byl vyloučen lounský Martin Svoboda.

Zbraslavští přesilovku využili, ale vzápětí přišla špatná rozehrávka domácích, puku se zmocnil M. Dittrich a naservíroval puk na Marka Svobodu, který se nemýlil - 1:1. Ve 12. minutě se domácí hokejisté dostali do přečíslení a do odkryté branky zakončoval Pechar. Stále se hrálo ze strany na stranu, ale o něco více práce v brance měl lounský Dorn.

Jen první třetina byla vyrovnaná

V 15. minutě opět přišly dvě branky v rychlém sledu. Nejdříve při hře 4 proti 4 Marek Svoboda tečoval střelu od M. Dittricha, jenže pouze jedenadvacet vteřin poté Sak při přesilovce špatně rozehrál a Šohaj v souboji proti Dornovi uspěl.

Do druhé třetiny Slovan nastupoval za stavu 2:3 a navíc v oslabení 3 proti 5. Pár vteřin po úvodním vhazování unikl po pravém křídle Iterský a střelou z kruhů přes obránce vymetl pavučiny v brance Dorna. Po této brance se na lounské střídačce začal rozcvičovat Charvát, který Dorna vystřídal při dalším přerušení hry. Ve 27. minutě rozhodčí poslal Slovan opět do třech a Zbraslav přesilovku proměnila tečovanou střelou od modré.

I přes vedení 5:2 Zbraslavští pokračovali v tvrdé hře na hranici pravidel. V sedmatřicáté minutě dostal Mostecký trest 2+10 minut za zákrok, který byl mířen na hlavu Kučery.

Úvod závěrečné třetiny byl velice vypjatý několik nedovolených zákroků a následné oplácení, což přineslo i vylučování především na zbraslavské straně, které se nelíbilo domácím divákům. V 50. minutě využila Zbraslav již svou třetí přesilovku, když po rychlých nahrávkách zakončil akci domácích Hrdina.

Slovan se stále snažil stav alespoň zkorigovat. To se povedlo při přečíslení, D. Dittrich se snažil nahrát přes obránce Šedivému, nahrávka sice neprošla, ale obránce si puk srazil do vlastní sítě. Čtvrtou využitou přesilovkou v 58. minutě zvyšoval Hrdina a na konečných 8:3 upravil minutu před koncem Kala.

V dalším kole hrají Louny opět venku

I přes prohru si Slovan udržel v Pražském přeboru pětibodový náskok před Žižkovem, který prohrál s Kobrou B. K dalšímu utkání lounští hokejisté zajíždí v sobotu 22. února do Letňan, kde od 19.50 hodin odehrají zápas proti poslednímu Olympiku Praha, který v posledním kole porazil Bohemians divokým výsledkem 12:9.

HC Slavoj Zbraslav - HC Slovan Louny 8:3 (3:2, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 6. Tichý (D. Sedliský, F. Sedliský), 12. Pechar (Hrdina, Mikala), 15. Šohaj, 21. Iterský, 28. Mostecký (Tichý, F. Sedliský), 50. Hrdina (Iterský, Mikala), 58. Hrdina (Pechar), 59. Kala (Pechar) - 7. Marek Svoboda (M. Dittrich), 15. Marek Svoboda (M. Dittrich), 56. D. Dittrich (Kučera).

Rozhodčí: Svoboda - Luhan, Krivár. Vyloučení: 10:10, navíc Mostecký (Z) 10 min. os. trest. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku:43:35.