Hokejoví sedmáci z Loun zakončili výborně letošní sezónu na turnaji Hockey Point CUP 2008 v Děčíně.

Když na poslední chvíli odřekl účast tým z Teplic, který měl prokázat oprávněnost startu svých hráčů v této věkové kategorii, bylo jasné že Louňáci horší než třetí nebudou.

V úvodním zápase nastoupili Lounští proti kompletnímu domácímu Děčínu s pouhými deseti statečnými, a přesto jej dokázali porazit celkem jednoznačně 6:1. V poměrně vyrovnaném zápase přišel brankář Sobotka o čisté konto až 56 sekund před koncem, navíc při početní výhodě spoluhráčů. Nakonec to ale byla jediná branka, kterou v turnaji inkasoval.

Ve druhém zápase totiž zvítězili nad Lomnicí nad Popelkou jednoznačně 11:0, kdy čekali na úvodní branku až do úvodní minuty druhé třetiny. Pak otevřeli brankovou střelnici a neznámého soupeře přestříleli 44:12.

V celkové statistice úspěšných střelců figurovali na čele Ulrych s Procházkou, kteří soupeřům nadělili po pěti branách. Dalšími úspěšnými byli Tomeš 3x, Hrneček 2x a Verner s Krištůfkem. Nejlepším brankářem turnaje byl po zásluze vyhlášen Josef Sobotka a střelcem David Ulrych.

Zasloužených zlatých medailí se ale nakonec nedočkali. Při závěrečném ceremonilálu sice mladí Louňané obdrželi krásný pohár a věcné ceny, ale jejich krky zůstaly protentokrát holé…

Ladislav Suchý