Divoká přestřelka byla k vidění již v první třetině, kterou domácí prohráli 4:5.

Na úvodní gól hostujícího Boháče z 8. minuty zareagoval po 26 vteřinách Szakal a srovnal. jenže pak Kuklík ve vlastním oslabení překonal M. Charváta a Pospíšil proměnil své sólo. Slovan následně využil dvě přesilovky, při kterých skórovali Salač se Šafaříkem. V polovině 19. minuty poslal Slovan do vedení Salač, jenže poslední slovo měli Draci. V čase 19:27 se prosadil Malec a sedm sekund před sirénou i Tetřev, jehož branka vrátila vedení na stranu Draků.

Ani druhé dějství se svěřencům trenéra Zinka nepovedlo. V úvodu druhé části překonali Martina Charváta v domácí brance Malec s Kubinčákem a tak došlo na střídání gólmanů Do lounské klece se za nepříznivého stavu 4:7 postavil Dorn. Slovan sice dokázal vstřelit dvě branky, ale hosté také jednu přidali a tak odcházeli do šatny s dvoubrankovým vedením.

Závěrečná třetina přinesla po jedne brance na každé straně. Za Slovan dal kontaktní gól Szakal, jenže další branka jim nebyla uznána pro vysokou hůl a tak udeřili Draci. Za ty se trefil Musil a uzavřel tak gólovou přestřelku ve prospěch svého celku.

Slovan čeká další zápas až 29. října, kdy se představí na ledě Kadaně.

HC Slovan Louny - HC Draci Bílina 7:9 (4:5, 2:3, 1:1)

Branky: 9. a 46. Szakal, 16., 19. a 35.Salač, 17. Šafařík, 29. Kunrt - 8. Boháč, 11. Kuklík, 14. Pospíšil, 20., 21 Malec, 20., 34. Tetřev, 22. Kubinčák, 51. Musil. Rozhodčí: Žižka - Kalaš, Šimek, vyloučení 3:7, využití 4:0, oslabení 0:1.

Slovan Louny: M. Charvát (24. Dorn) - Knobloch, Kašpar, Kaplan, Lochovský, Hloucha, Kunrt - Šafařík, Kaše, Švanda, Kabourek, Velhartický, Tarant, Veselý, Csonka, Salač, Szakal.

HC Draci Bílina: Kuchař (Pokuta) - V. Jonák, Polák, Beneš, M. Jonák, Wiedamann, Druxa - Musil, Malec, Kubinčák, Kočárek, Vozár, Boháč, Novotný, Tetřev, Kuklík, Rameš, Kučera, Pospíšil.

Jaroslav Tošner