Hokejisté Slovanu Louny ztratili dvakrát nadějné dvoubrankové vedení, aby nakonec odjeli pouze s jedním bodem a prohrou po samostatných nájezdech.

Přitom šli do rychlého vedení ve 4.minutě po perfektní kombinaci prvního útoku. Po šestnácti sekundách početní výhody to bylo už 0:2, když Gebelt předvedl své střelecké kvality, ale pak pro svalové zranění zápas nedohrál.

Poprvé vrátila Lovosice zpět do zápasu využitá přesilovka v 10. a po ztrátě puku bylo najednou vyrovnáno.

V druhé třetině Zetka přihrál nové posile Dumišincovi, pro kterého byl první kontakt s pukem v lounském dresu současně premiérovým gólem. V polovině zápasu získal Slovan opět dvoubrankové vedení v přesilovce. Střelec Vojtěchovký si pochvaloval kombinaci trojice Štěpán-Petrlík-Červíček. Ovšem to bylo z lounské strany pro tento zápas vše.

V úvodu třetí třetiny soupeř rychle snížil na 3:4 a najednou ožil. Na druhé straně přišlo strachování o výsledek a také zasloužený trest v 57.minutě. Nerozhodný stav vydržel do závěrečné sirény a tak se šlo na nájezdy. Štěpán, Hemiš ani Lukáš Vaic je neproměnili…

Ztráta bodů určitě mrzí, zvláště když v úvodních dvou třetinách byl Slovan určitě lepší. Ale domácí, kteří proti loňské sezóně výrazně pozměnili sestavu, vytěžili z minima maximum.

HC Lovosice – Slovan Louny 5:4 SN ( 2:2,0:2,2:0, 1:0)

Branky za hosty: 4.Petrlík (Štěpán), 8.Gebelt (Štěpán), 29. Dumišinec (Zetka), 31.Vojtěchovský (Červíček)

Sestava: Turza (Groh) – Gebelt, Petrlík, Štěpán, Městka, Červíček, Hemiš, Vojtěchovský, Krebs, Kaplan, Trefný, Zetka, L.Vaic, Veselý, Dumišinec, Křivka, Svoboda

V neděli 25.října přivítá Slovan soupeře z Chebu, který dosud nebodoval. Prodlouží neúspěšnou sérii ?

(ls)