Posledním neznámým soupeřem ze západočeského regionu před odvetnými zápasy hokejového přeboru byli pro lounský Slovan hokejisté celku Mattoni Ostrov nad Ohří. Na svém kontě měli doposud jedno vítězství a cennou remízu s Chebem, který ve čtvrtém kole nadělil Lounům 9 branek.

Úvodní třetina zápasu byla ve znamení nevyužitých přesilovek na obou stranách. Mírná převaha domácích byla korunována několika nevyžitými šancemi. Dvě tutovky spálil Lukáš Vaic, kterého přesnými přihrávkami vyslal do sóla obránce Trefný, pak Gebelt jen vyprášil brankářovy betony.

V úvodu druhé části Slovan ubránil další oslabení a poté střeleckou nemohoucnost korunoval junior Vojtěchovský, který sám před brankářem pálil snad dva metry vedle. Nakonec se hrstka domácích příznivců branky dočkala. Další mladík obránce Princ si počínal při přesilovce ve 25.minutě na modré čáře docela zkušeně. Našel nekrytého střelce Petrlíka, pro kterého nebyl problém usměrnit puk do odkryté branky.

Stejný autor se zapsal do střeleckého zápisu i ve 28., kdy opět při početní výhodě zužitkoval přihrávku Štěpána. Šanci na snížení pak měli v početní výhodě i hosté. Ovšem v brance čaroval Groh a nakonec byli rádi, že neproměnil svůj blafák Petrlík. Zřejmě odmítl platit další basičku za hattrick ve druhém zápase po sobě.

Hosté se snížení nakonec dočkali v době, kdy už hráli domácí v plném počtu. Gólová odpověď přišla brzy, když střelou bez přípravy propálil Štěpán brankářovy betony. Ve 38. konečně vyšel na třetí pokus únik Lukáši Vaicovi, a tak se do poslední třetiny nastupovalo za jasného vedení 4:1.

Domácí naskočili na led spokojeni s dostatečným náskokem, a to se jim nevyplatilo. Ve 44. dvakrát v rozmezí 12 sekund inkasovali. Za další 4 minuty hosté gólově trestali chybnou rozehrávku lounské obrany a bylo vyrovnáno.

Plný bodový zisk musel nakonec zajistit necelé 4 minuty před koncem zápasu kapitán F. Červíček. Přesilovková střela od modré skončila tečovaná popáté v hostující brance. Závěr zápasu ještě zdramatizovalo Štěpánovo vyloučení a následná power play hostů. A v posledních sekundách pobavila diváky i šarvátka dvou dvacítek na dresu Červíčka a hostujícího Kopsteina. Z té si oba aktéři v poslední sekundě zápasu odnesli do kabin dvouminutové tresty a lounští hokejisté pak zasloužené dva body.

HC Slovan Louny – HC Mattoni Ostrov n.O. 5 : 4 ( 0:0, 4:1, 1:3 )

Branky domácích: 24. a 28. Petrlík, 34. Štěpán, 38. L. Vaic, 57. F. Červíček.

Sestava: Groh (Turza) – Princ, F. Červíček, Gebelt, Štěpán, Petrlík – Trefný, P. Lenkvik, L.Vaic, J. Lenkvik, Zetka – Sak, Kopecký, Vojtěchovský, Hemiš, Orság – Izera, J.Červíček, Csonka.