Po sobotní domácí blamáži, kdy Most ztratil zápas vysoko 4:10, odjel na led soupeře jiný tým. Lvi po první třetině vedli 4:0, osm minut stačilo na zkompletování hattricku Tomáši Přeučilovi.

"První třetinu jsme zvládli přesně tak, jak jsme si v kabině před zápasem řekli," hodnotil druhý finálový duel kanonýr Přeučil. Jenže Slovanu vyšla prostřední perioda, kdy během tří minut třikrát skóroval a dotahoval hosty. Do poslední třetiny se šlo za stavu 4:6 a domácí opět udeřili. Na víc jim to ale už nestačilo.

"Napadali jim tam náhodné góly a my se začali trošku bát o výsledek, ale ubojovali jsme to," zářil Tomáš Přeučil a rovnou pozval fanoušky na nedělní domácí zápas, kde se finále rozhodne. Ten startuje na mosteckém zimáku v 17.30 hodin.