Jedním z hrdinů utkání byl brankář Slovanu Dominik Vančura, který si za svůj výkon vysloužil zelenou stavební přilbu pro nejlepšího hráče Loun. Základním stavebním kamenem úspěchu bezesporu byl, pochytal totiž celou řadu šancí teplických Huskies. „My jsme prohrávali 0:2, ale jak jsme dali první gól, tak jsem věděl, že jich dáme víc," usmíval se po skončení střetnutí Vančura, jehož brankářskými vzory jsou Kanaďan Price a mladý Čech Suchánek. 

„Přestali jsme bruslit. Navíc jsme nechávali před bránou volné hráče a neproměňovali jsme naše šance. Porážka nás mrzí, i trenér z ní byl smutný. Chceme soutěž vyhrát. Náš kouč nám slíbil, že když se to povede, oholí se," prozradil speciální motivaci teplický útočník David Reichenbach. Huskies stále tabulku vedou, Louny jsou třetí, ale mají zápas k dobru. „My taky chceme být první. Máme na to!" tvrdí brankář Vančura. 

Drink Prime
Nápoje Prime pijí děti během tréninků i zápasů. Lékařka radí, aby se jim vyhnuly

Na Teplice si prý Slovan věřil. „Hrají za ně naši dva bývalí hráči, o to byla motivace větší. Prostě jsme si řekli, že je porazíme. Výborně hráli například King a Kotě, ale všichni byli skvělí," ocenil gólman Slovanu své spoluhráče. 

Reichenbachovi se líbil výkon spoluhráče Kašpara. „Dobře bránil modrou čáru," dal kredit bekovi. „A Eliška Nerglová dobře zavážela puky do pásma," pochválil poté i jednu z nejlepších teplických hokejistek. „Škoda, že chyběl Langhammer," dodal. 

Huskies čeká v pátek zápas s Litvínovem, jenž drží druhou pozici. „To pro nás bude hodně důležité utkání," ví Reichenbach. „Potřebujeme dva body. Musíme se teď poučit z té první porážky a jít dál. Pořád jsme první, nic se neděje."