Úvodní třetina patřila Drakům. Ještě před její polovinou překonal Dorna v brance Kovačíč a druhou branku přidal v přesilovce ve 14. minutě Havlík.

Už na 3:0 zvyšoval ve 24. minutě při vlastním oslabení z brejku Svoboda. Domácí se však kousli a dvěma brankami se vrátili do utkání. Nejdříve Havlíka prostřelil Šafařík. Pak zazvonila za zády gólmana Bíliny horní tyčka po střele Szakala. Ve 33. minutě vyhráli domácí vhazování, puk se dostal do mezikruží, kde okamžitě pálil Dalecký, který snížil na 2:3. V následujících minutách však přišlo oslabení, ale i v něm měli domácí více ze hry. Csonka v něm opět trefil brankovou konstrukci za zády Havlíka. Slovan oslabení přečkal, ale krátce nato, již za plného počtu hráčů inkasoval z hole Ondřeje Uhra.

Příznivci Slovanu, kteří i za tohoto stavu zůstali na závěrečné dějství byli po zásluze odměněni. Dlouhé minuty se ani jeden z celků nedokázal dostat před branku soupeře a vážněji jí ohrozit. Běžela 48. minuta a na trestné lavici seděl z každého týmu jeden hráč. Domácí založili rychlý útok po pravé straně, když Kašpar vysunul Šafaříka, ten se dostal až před branku a přes bránícího hráče z úhlu našel skulinku nad Havlíkovou lapačkou a snížil. Do konce utkání chyběla minuta a půl. Slovan hrál v oslabení a zdálo se, že už je rozhodnuto, jenže Kašpar našel svého parťáka Šafaříka tentokrát na levé straně a ten parádní trefou nad vyrážečku srovnal. Havlík se marně vztekal a ranou o branku zničil svou hokejku.

Úspěšné krasobruslařky Plíšková a Rácová.
Křišťálová brusle přinesla lounským krasobruslařkám pět medailí

Utkání dospělo do prodloužení. Hra tři na tři se ani jednomu celku nedařila. V čase 62:38 však zápas ukončil střelou od modré Šafařík.

Slovan sice porazil první celek soutěže, ale nic to nezměnilo na skutečnosti. že po mnoha letech jeho sezóna končí. Naposledy se to stalo v sezónách 2013/14 a 2014/15, kdy končil na 5. a 6. místě tabulky. V těch letech však hrál v silném přeboru Prahy. V následujících letech, kromě covidového posbíral 2 tituly mistra kraje, hned 3x si zahrál baráž o druhou ligu a velmi dobré duely sehrál loni s vítězným Chomutovem, nebo před pěti lety s Mostem.

Draci Bílina jsou vítězi Krajské ligy Ústeckého kraje a ještě mají zápas s druhou Roudnicí k dobru. Louny končí na páté příčce tabulky.

FK Dobroměřice – TJ Sokol Lenešice 7:0 (4:0).
Dobroměřice nejsou v zimě vůbec špatné! Na Lenešicích si smlsly sedmičkou

HC Slovan Louny - Draci Bílina 5:4P (0:2, 2:2, 2:0)

Branky: 26:05, 47:29, 58:20 a 62:38 Šafařík, 32:29 Dalecký - 9:17 Kovačič, 13:40 Havlík, 23:22 Svoboda, 39:10 O. Uher. Rozhodčí: Cícha - Grunt, Zítka, vyloučení 7:9, využití 1:1, v oslabení 1:1.

Slovan Louny: Dorn (M. Charvát) - Knobloch, Kašpar, Kaplan, Lochovský, Hloucha, Kunrt, Šedivý - Dalecký, Šafařík, Kaše, Gebelt, Adámek, Velhartický, Tarant, Veselý, Csonka, Szakal.

Draci Bílina: Š. Havlík (Štěpka) - D. Havlík, Bártek, Hodek, Šubrt, Perný, Kitzberger, Vlach - Kovačič, Beran, Svoboda, Mašek, O. Uher, Fábry, Kobes, P. Uher.

Jaroslav Tošner