Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

 „Všichni účastníci se mají na co těšit! Na mnohých místech se na malé zájemce přijedou podívat i velké hvězdy ledního hokeje. V minulosti na Týden hokeje dorazil a s dětmi si na ledě zablbnul například Jaromír Jágr, Martin Straka, Robert Reichel, Patrik Eliáš nebo třeba Martin Ručinský. Týden hokeje v září uspořádá hned 153 klubů, což je nový rekord. Rodiče s dětmi tak budou mít rozhodně z čeho vybírat,“ přiblížil akci Český hokej.

V Ústeckém kraji začne sedmá kapitola hned v pondělí na ledě Chomutova, o den později se akce uskuteční na pěti dalších stadionech, vše skončí v neděli v Lounech.

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí lyžařská helma a rukavice). Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Ing. Jana Trefného (tel:. 777 087 718) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě. Více informací najdete zde: www.tydenhokeje.cz

MÁ TO SMYSL

V rámci projektu Pojď hrát hokej se doposud uskutečnilo šest Týdnů hokeje, kterých se zúčastnilo téměř 25 000 dětí. V září 2016 se konal Týden hokeje pouze na omezeném počtu zimních stadionů. Od ledna 2017 se pak Týden hokeje rozšířil do celé České republiky a pravidelně se koná na více než 140 místech.