Vyrůstal v Chlumčanech, hokej se učil v Lounech. Po 35 letech by se Jan Alinč, bývalý hokejista Litvínova, který byl v roce 1992 draftován Pittsburghem Penguins a hrál i na ZOH 1994 v Lillehammeru, mohl do Slovanu vrátit.

Louny, které hrají krajský přebor, s Alinčem jednají. „Je to pravda, mohl by se k nám výhledově připojit,“ potvrdil předseda Slovanu Jan Trefný. „S Alibabou je to ale trošku obtížnější,“ usmívá se šéf lounského hokeje.

Alinč hrál naposledy za HC Most. Poté, co klub, který poslední ročník II. hokejové ligy ani nedohrál, skončil, je 46letý útočník bez angažmá. „Věk je samozřejmě znát, i když v mém případě trošku jinak - záleží hlavně na tom, jak se člověk vyspí, jak se daří týmu, jaká je v něm pohoda a jak se daří mně. U mě je to tedy spíše psychická věc, protože, musím to zaklepat, po zdravotní stránce se cítím docela dobře. Až teď mám určité problémy, svalové,“ tvrdil před dvěma a půl lety pro portál hokej.cz. „Hokej je můj život, celý život jsem strávil hokejem a rád bych ho hrál do té doby, co to půjde,“ neplánoval končit.

První hokejové krůčky dělal Alinč v Lounech, v 5. třídě pak přestoupil do Litvínova. „Litvínov vždy pro mě býval domovský tým, kde jsem si přál svou kariéru ukončit. Bohužel se to nevydařilo,“ mrzí hokejového světoběžníka.

Jan Alinč kromě Litvínova poznal také zahraniční angažmá ve Finsku, Švédsku i Německu, doma oblékl také dres Karlových Varů, Slavie Ústí nad Labem a Mostu. 

(oh)