„Hlídka při příjezdu na parkoviště spatřila vozidlo Ford Transit, které najelo přední částí do zábradlí a takto zůstalo stát na místě. Na sedadle řidiče seděl chlapec, u kterého bylo zjištěno, že je mu teprve 14 let. Ke zranění nedošlo,“ informovala lounská městská policie.

Strážníci vyzvali chlapce, aby setrval na místě a přivolali Policii ČR, která si záležitost převzala. V případu zahájila úkony trestního řízení. „Vzhledem k platné legislativě a věku zúčastněné osoby nemohu poskytnout bližší informace,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš.

Videa na Instagramu dokumentují brutální násilí mezi mladými v Žatci.
Pěsti, kopy do hlavy, ponižování. Policie v Žatci hledá dětské rváče z videí

Obecně za spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění hrozí provinilci pokuta, trest zákazu řízení a v krajním případě i trest odnětí svobody. V případě, že auto řídí osoba mladší 15 let, se jedná o čin jinak trestný a policie jej pravděpodobně odloží. Dítě mladší patnácti let totiž není trestně odpovědné, tedy nemůže být stíháno za spáchání trestného činu.

Chlapec tedy nebude podle zákona nijak potrestán, co vysvětlovat ale měli jeho rodiče a je také možné, že případ dostane na stůl „sociálka“.

Mohlo by vás zajímat: Oprava mostu přeruší jedinou cestu do vesnice. Objížďka vyvolala nevoli

Zdroj: Deník/Petr Kinšt