„Dvaapadesátiletý muž chtěl po jiném muži peníze, jenže se setkal s odmítnutím. Výtečník se nenechal odradit a začal poškozenému prošacovávat kapsy, ten jej od sebe začal odstrkovat. Jako reakci na tuto obranu jej agresor kopl před zraky svědků opakovaně do hlavy. Po napadení skončil poškozený na zemi vedle lavičky, kde mu lupič měl vzít peníze společně s cigaretami a z místa odejít,“ popsal policejní mluvčí Jakub Mareš.

K útoku došlo v pátek 14. června ráno. Svědci okamžitě zavolali strážníky, hlídka poskytla napadenému muži první pomoc a povolala policii a zdravotníky. „Vzhledem ke zraněním byla na místo povolána i letecká záchranná služba,“ pokračoval policejní mluvčí.

Vrtulník nakonec ale zůstal prázdný, do špitálu převezla zraněného sanitka. „Transportovali jsme muže do mostecké nemocnice s podezřením na vážná zranění,“ upřesnil mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Strážci zákona 52letého útočníka z Lounska rychle dopadli a obvinili ho z loupeže. Lupu, ke kterému přišel násilím v pátečních ranních hodinách na lounském autobusovém nádraží, si dlouho neužíval. „Jelikož svědci agresorův vzhled a oblečení spolehlivě popsali, bylo možné využít městského kamerového systému k jeho dopadení. Tak se i stalo. Operátor kamerového systému zaznamenal pohyb dotyčného v ulicích města a díky spolupráci městské policie byl muž zadržen bezmála dvě hodiny po činu,” informoval mluvčí Policie ČR Jakub Mareš.

Útočník pak putoval do cely ve vazební věznici v Litoměřicích. „V případě uznání viny soudem mu za tento zločin hrozí odnětí svobody až na 10 let,” dodal Mareš.

Mohlo by vás zajímat: Úleva pro šoféry. Za pár dní bude u Chlumčan hotovo, otevře se i nájezd u Loun

Silničáři finišují s dokončením dálnice D7 u Chlumčan na Lounsku. | Video: ŘSD