Policisté si v lounských ulicích všimli podezřelého červeného Audi po třetí hodině ráno. Projíždělo kolem tamního Kauflandu. Strážci zákona ho chtěli zastavit, ale šofér byl proti. Po honičce s policií skončilo auto v plotě. „Jakmile se za červeným sedanem rozsvítily majáky s nápisem STOP POLICIE, řidič ihned sešlápl plyn a začal ujíždět. Zběsilou jízdu směřoval ke kruhovému objezdu u ulice Čeňka Zemana, kde ale nezvládl řízení a havaroval do plotu zahrady domu,” informoval policejní mluvčí Jakub Mareš.

Policisté nedali šoférovi šanci utéct, k ujetí měl mladík hned několik důvodů.

Hlídka měla podezření, že by mohl být řidič pod vlivem alkoholu. To se také potvrdilo. Navíc se ukázalo, že mladík má v těle také drogy. „Výsledkem měření byla hodnota přesahující 1,6 promile alkoholu. Strážci zákona provedli u řidiče také orientační test na přítomnost drog, který vzešel s pozitivním výsledkem pro amfetamin nebo metamfetamin,” pokračoval policejní mluvčí.

Policisté také zjistili, že 18letý mladík z Lounska nemá řidičské oprávnění a ani auto, kterým ujížděl, nebylo jeho. „Neoprávněně se ho měl zmocnit bez vědomí majitele a vyrazit na projížďku ulicemi Loun,” dodal Mareš.

Muž byl obviněn z neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. U soudu mu hrozí až tříletý trest.

Mohlo by vás zajímat: Proč se u přijímaček z češtiny daří nejlépe žákům z lounské ZŠ J. A. Komenského?

Výuka českého jazyka v 9.B Základní školy J. A. Komenského v Lounech. | Video: Deník/Petr Kinšt