Před více než půl rokem tehdy neznámý pachatel přistoupil k vozidlu Jaguar I-PACE šedé barvy a klíčem způsobil vrypy do laku obou dveří na pravé straně zaparkovaného vozidla. „Vrypy se mu zdály jako malé dostiučinění, a tak je doplnil odplivnutím na jedno z oken Jaguaru,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Mareš. Svým jednáním způsobil škodu bezmála 30 tisíc korun a tím naplnil skutkovou podstatu trestného činu, konkrétně přečinu poškození cizí věci.

„Důkladným prověřováním informací bylo zjištěno, že by pachatelem mohl být expřítel nynější partnerky poškozeného. Lounští policisté si dotyčného expřítele pozvali k podání vysvětlení, jenže ten jakýkoliv podíl na poškození vozidla popřel,“ popsal policejní mluvčí.

Loni v srpnu policisté společně s kriminalistickým technikem zadokumentovali veškeré informace a nechybělo zajištění stop z místa činu pro identifikaci nočního rytce. Včetně zmíněného plivance. Policisté zaslali zajištěné stopy z místa činu k rozboru na odbor kriminalistické techniky a expertíz Policie České republiky. A výsledek přinesl zásadní posun při objasnění případu.

Plán oprav dálnic a silnic I. třídy v Ústeckém kraji v roce 2024.
Šoféři ze Žatecka a Lounska, pozor. Potíže přinese řada oprav na hlavních tazích

„Právě tento rozbor přinesl kýžené ovoce a celý případ převzali kriminalisté z lounského oddělení obecné kriminality. Ti expřítele opětovně předvolali k výslechu, kde byl konfrontován výsledkem zkoumání stop a pod tíhou nově nabytých důkazů se vyšetřovatelce případu doznal k poškození jaguaru,“ přiblížil policejní mluvčí.

Nyní 25letému muži z Lounska hrozí v případě uznání viny soudem odnětí svobody až na jeden rok.

Mohlo by vás zajímat: Polévka je grunt. V lounské knihovně soutěžili o tu nejlepší

Zdroj: Deník/Ladislav Bába