V pondělí 12. února odpoledne policie přivedla k soudu svědkyni, kvůli které se jednání několikrát odročovalo. O události opět vypovídal též poškozený a četl se posudek znalce o jeho věrohodnosti. Rozsudek by mohl padnout příští měsíc.

Svědkyně, která muže nechala přespat v bývalém nádražním domku pod Velichovem, událost podle svých slov přímo neviděla, přišla v době, kdy věc už šetřila policie. „Řekl mi pak, co se stalo, říkal, že ho unesli a zmlátili,“ vypověděla v pondělí u soudu.

„Neřekl mi, kdo mu to udělal,“ dodala. Podle jejích slov se po něm krátce před tím vyptávala trojice mužů, jednoho označila v soudní síni. „Byli vulgární, mávali přede mnou pistolí, běhali po pozemku a pak odešli,“ řekla.

Ilustrační foto.
Expřítel se mstil, v Lounech poškrábal lak jaguara. Usvědčil ho plivanec

Muže, kterého trojice kvůli krádeži hledala, tehdy nenašli. To se jim povedlo podle obžaloby v neděli 20. června 2021 odpoledne. „Přišel jsem z nákupu z města, domníval jsem se, že jde o policisty, schoval jsem se před nimi, neboť jsem byl v té době v pátrání. Jeden mě ale viděl přes okno, tak jsem vyšel z chaty a na jejich výzvy si lehl na zem,“ řekl v pondělí u soudu poškozený, který je nyní kvůli krádežím opět ve vězení. Podle jeho výpovědi následovalo svázání rukou, bití, výhrůžky a převoz v dodávce mezi chmelnice poblíž Žatce.

Při jízdě měl prý na hlavě nasazenou igelitovou tašku. Dostal další příděl ran. „Bál jsem se o život. Ještě dnes mám z události psychické trauma a zraněnou nohu nemám v pořádku,“ vypověděl. Pak jej muži v nákladovém prostoru dodávky vzali do Žatce na služebnu a předali policistům. Z oddělení jej sanitka odvezla na chirurgii žatecké nemocnice, kde mu bez dalších lékařských zákroků diagnostikovali zlomeninu nosních kůstek a kontuzi nohou.

Trojice obžalovaných u soudu využila svého práva a nevypovídala. Poškozený za hlavního iniciátora označil jednoho z nich, ostatní dva ho prý nemlátili.

Město Žatec. Cedule se posune směrem k Libočanům.
Začátek a konec Žatce se výrazně posune. Značky budou až u Libočan

U soudu se při posledním jednání pouštěly videozáznamy z policejní stanice. Obhájkyně Andrea Židová poukázala na údajný rozpor ve výpovědi poškozeného, podle kterého měl muž, který ho mlátil, být s ním v nákladovém prostoru dodávky. Ze záběru kamer ale podle ní vyplývá, že seděl vedle řidiče na místě spolujezdce. Z tohoto důvodu se pro potřeby soudu pořídí fotografie z videonahrávek. „Chtěla bych také požádat o zjištění, zda byl poškozený na policejní stanici podroben testu na alkohol a přítomnost drog v těle,“ řekla obhájkyně.

Pokud byl v době fyzického napadnutí poškozený pod vlivem drog, sám připustil, že v té době bral pervitin, mohlo by to mít vliv na důvěryhodnost jeho výpovědi. Tu posuzoval soudní znalec. Poškozeného označil za důvěryhodného se schopností pamatovat si události, při užití drog ale vyjádřil možnost snížené věrohodnosti jeho slov.

Mohlo by vás zajímat: Jak by mohlo vypadat centrum Podměstí? V Žatci hledají projektanta proměny

Zdroj: Deník/Petr Kinšt