Čtveřice pachatelů si svou oběť vyhlédla na internetu. V polovině dubna se jedna z žen prostřednictvím sociálních sítí seznámila s 65letý mužem z Lounska. Projevila zájem o osobní setkání, a tak se domluvili. „Na smluvené místo, k domu poškozeného, nedorazila sama, měla s sebou ještě jednu ženu. Po nějaké době konverzování se společně vydali na prohlídku nedalekých pastvin,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš.

Měl to být příjemný den. Ale… „To však majitel domu nevěděl, že jedna z dam zpřístupnila jeho obydlí svým dvěma kumpánům,“ pokračoval policejní mluvčí.

Muži kradli, oběť je ale nečekaně překvapila. „Podle kriminalistů zatímco byl dotyčný na procházce s dámskou společností a dům byl prázdný, vnikla mu tam dvojice lapků. Nicméně nic netušící muž se se svou společností nečekaně do domu vrátil o něco dříve, jelikož si pro sebe i pro dámy od svého známého z pastvin zařídil odvoz. Po příjezdu zjistil, že má v domě pootevírané dveře,“ popsal Mareš.

Průmyslová zóna Triangle u Žatce.
Do zóny Triangle míří dva noví investoři, vytvoří další pracovní místa

Šel se tedy porozhlédnout po svém domě a nachytal ta dvě neznámé tváře. Zloději se pokusili sehrát divadlo, ale neúspěšně. „Dvojice mužů si měla během setkání vymyslet příběh, že společnice poškozeného jsou jejich manželky, které hledají a začala hra ,žárlivých manželů´. To ale netušili, že si 65letý muž všimne věcí, jenž si předtím tito dva připravili ke krádeži. Mezi jedním z nezvaných hostů a majitelem domu došlo k hádce, fyzické konfrontaci, a aby toho nebylo málo, také k požadování finanční hotovosti pod pohrůžkou násilím,“ pokračoval policejní mluvčí.

Muž nakonec pachatelům nějaké peníze dal, pak mu pohrozili, že pokud vše nahlásí na policii, odnese si nějaký ten šrám na těle. Pak čtveřice odešla i s částí lupu.Oběť ale nelenila a krádež nahlásila na policii. Zlodějskou čtveřici rychle kriminalisté vypátrali. A obvinili z vloupání, vydírání, loupeže, krádeže a neoprávněného opatření platebního prostředku.

Ilustrační foto
Lounští strážníci mají mít nové pomocníky Do ulic mohou vyrazit asistenti

„Na základě zjištěných informací vyšetřovatel obvinil 26letého muže z Mělníka ze spáchání zločinu loupeže, trestného činu porušování domovní svobody a zločinu vydíraní. V případě uznání viny soudem mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Dále byl obviněn 57letý muž z Mladé Boleslavi ze spáchání přečinu krádeže, trestného činu porušování domovní svobody a zločinu vydírání. Dotyčný je na základě rozhodnutí soudu umístěn ve vazební věznici a v případě uznání viny mu hrozí až osm let za mřížemi. 30leté ženě z Mělnicka a 36leté ženě z Prahy je kladeno za vinu spáchání přečinu krádeže a trestného činu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě, že je soud uzná vinnými, hrozí jim trest odnětí svobody až na dvě léta,“ shrnul policejní mluvčí Jakub Mareš.

A mimochodem. Když výletníky vezl známý oběti zpět domů z pastvin, ukradly mu ženy peněženku.

Mohlo by vás zajímat: Napotřetí. Louny našly projektanta pro zprůchodnění Katovy uličky v Žatci

Zdroj: Deník/Petr Kinšt