Policisté z obvodního oddělení Kladno-město se zabývají případem zneužití nalezené platební karty. Podle jejich zjištění ji měl pravděpodobně ztratit mladík na pěší zóně v ulici T. G. Masaryka v Kladně. Někdo ji našel a místo poctivého odevzdání se s ní pokusil zaplatit v obchodě v Žatci. Jednou se to povedlo, dvakrát ne.

„V prvním případě si žena v kšiltovce řekla obsluze prodejny o tři krabičky cigaret, které neoprávněně, avšak úspěšně, zaplatila cizí kartou. Po pár minutách se vrátila do prodejny zpátky a opět požadovala cigarety, nicméně tentokrát terminál platbu kartou nepřijal a bylo nutné zadat PIN kód. Ten pochopitelně neznala, pokoušela se jej zadat, avšak neúspěšně, a proto odešla pryč. Posléze, asi po dvou hodinách, vstoupila do prodejny jiná žena, s růžovými vlasy, která si také chtěla koupit cigarety. I po ní požadoval terminál zadání PIN kódu, který však neznala a taktéž odešla z prodejny ven,“ popsala případ policejní mluvčí Michaela Richterová.

| Video: Youtube

Policie ČR: Pátráme po dvou ženách  Zdroj: YouTube.com/Policie ČR

V této souvislosti policisté pátrají po totožnosti dvou žen, zachycených na záznamu bezpečnostní kamery v obchodě. Jsou podezřelé z neoprávněných plateb. „V případě, že ženy poznáváte nebo k nim máte jakékoliv poznatky, kontaktujte policisty na lince 158,“ požádala mluvčí Richterová a doplnila, že u podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku je trestní sazba až dva roky odnětí svobody.