V obou obcích se u silnice nacházejí autobusové zastávky a vozovku tam denně přechází větší množství lidí. Právě z tohoto důvodu v pondělí 19. února odpoledne lounští policisté z dopravního inspektorátu „měřili“ ve Velichově na Žatecku.

„Během dohledu nad silničním provozem se k policistům přiřítil řidič bílé Škody Octavie. Policistům bylo ihned jasné, že značně nedodržuje maximální dovolenou rychlost, kterou je zde právě 50 km/h a vzápětí jim to potvrdil i měřicí systém zabudovaný ve vozidle. Řidiči vozu zaznamenalo rychlost 107 km/h,“ sdělil policejní mluvčí Jakub Mareš.

Autobus společnosti Flixbus. Ilustrační foto.
Autobusy Flixbusu míří z Loun do Hamburku. Přes partnerské Zschopau

Policisté vozidlo zastavili a během kontroly s 28letým mužem provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. „Dotyčnému sdělili, že přestupkové jednání, jehož se dopustil, nelze projednat na místě. Proto sepsali oznámení o přestupku. Ve výsledku mu za tuto nerozvážnost ve správním řízení hrozí pokuta až 25 tisíc korun, zákaz řízení až na 18 měsíců a 6 bodů do bodového systému,“ dodal mluvčí.

Na hříšníka se vztahuje zpřísnění postihů za nejzávažnější přestupky v dopravě, ke kterému došlo v Česku od začátku tohoto roku. A překročení povolené rychlosti v obci o více než 40 km/h je jedním z nich.

Loni na podzim zastavila hlídka 28letou řidičku, která se prohnala Sýrovicemi ve směru od Žatce na Plzeň 101 kilometrů v hodině, letos v lednu jel touto vesnicí 44letý řidič audi rychlostí 98 km/h. Radary v Lounech zase odhalily před časem hříšníka, který jel ulicí 116 kilometrů v hodině.

Mohlo by vás zajímat: Rozhodnuto. Řidiči za parkování v historickém centru Žatce zaplatí všude

Zdroj: Deník/Petr Kinšt