K zločinu, kvůli kterému jí hrozí až 12 let za mřížemi, mělo dojít loni 9. srpna odpoledne. Dějištěm trestného jednání byl byt v paneláku, kde Blanka M. bydlela. Tady den, nebo den a půl popíjela s kamarádem a přítelem. Konec mejdanu nastal, když se objevila krev. Co tomu předcházelo, nastínil státní zástupce v obžalobě. „Ve stavu opilosti těžkého stupně a po přechozí vzájemné slovní rozepři vzala z pracovní desky kuchyňské linky nůž s délkou čepele kolem 20 centimetrů a napadla bodáním poškozeného,“ popsal Vladimír Jan v dokumentu, který má redakce k dispozici.

Žalobce doplnil, že kvůli několika bodným ranám bylo na muži nezbytné provést neodkladnou operaci. „V případě neposkytnutí vysoce odborné intenzivní lékařské péče, kdy mu bylo zastaveno krvácení ze sleziny, mohl být v průběhu více hodin ohrožen na životě,“ upozornil Jan. Na předchozím hlavním líčení se podle informací Deníku Blanka M. k obžalobě stavěla rozporuplně. Dnes u soudu nehovořila. Zato mluvilo několik svědků včetně poškozeného muže, kterého loni v srpnu nožem vzala už podruhé.

Za první pobodání ji už dříve stihnul potrestat Okresní soud v Lounech. Uložil jí ale pouze výchovný trest 3 roky, podmíněně odložené na zkušební dobu 3,5 roku.

Zámek v Líčkově.
Oběť podvodu. Po letech soudů je majitelkou zámku v Líčkově opět vdova po malíři

Muž, kterého žena dvakrát pobodala, dnes popisoval jejich krátký vztah jako „suprovej“. „Akorát tam byl ten alkohol, který přítelkyni nesvědčil,“ tvrdí muž s tím, že samotný incident, kvůli kterému si ho soud pozval do Ústí, si nevybavuje. „Uklidila do mě nůž,“ poznamenal jen s tím, že v nemocnici, kam si došel s poraněními sám, šel hned na sál.

„Doteď mám všelijaké potíže, nemůžu vykonávat fyzickou práci,“ upozornil muž. Senát zajímalo, proč ho bodla. „Nevím motivaci. Asi mě neměla ráda, nebo žárlila. Říkala, že se se mnou chce rozejít,“ přemýšlel muž s tím, že prý on sám vůči ní nebyl agresivní. Připustil ale, že jí rozbil nos, když byl jednou tak opilý, až ho museli vézt na záchytku.

Kamarád Blanky M., který přímo při incidentu nebyl, ale s oběma chvíli před ním popíjel, soudu popsal, že se obžalovaná s poškozeným během několikaměsíčního vztahu rozcházela a zase dávala dohromady. „Je to výbušná povaha,“ řekl o pobodaném muži. Svědčila také sestra Blanky M., která mluvila o žárlivosti i násilí, kterým měla od muže trpět včetně facky, po které prý špatně slyší na jedno ucho. Senát četl také výpověď souseda, který svědčil o konstantním hluku u ní v bytě. „Klepal jsem na ně, ale asi to ani neslyšeli,“ popsal s tím, že hlahol byl kolikrát slyšet až na ulici. Senát poté hlavní líčení odročil na středu 10. dubna, kdy je už pravděpodobné vynesení rozsudku.

Mohlo by vás zajímat: Na pomezí krajů rostou tři úseky dálnice D6. První začne sloužit za pět měsíců

Zdroj: Deník/Petr KInšt