Antikotel je opět tu. Tradiční dvoudenní přehlídka kapel z Loun a okolí proběhne už tento víkend, přesněji v pátek 25. a v sobotu 26. května, v restauraci Stromovka.

Letošní čtrnáctý ročník nabídne dvacítku hudebních uskupení. Jako každý rok, i letos program obohatí přespolní hosté. Milovníci prosluněného jamajského reggae se můžou těšit na Jahtec Jammin‘ Job z blízkého Žatce, na své si ale přijdou i fanoušci punku, které jistě potěší Do řady. Zaujme jistě i temné noir country blues umělce, jenž si říká Koonda Holaa.

Zdroj: Youtube

Do řady! - Odrhovačka  Zdroj: YouTube.com/Vlčák

Deset let svého hraní oslaví na Antikotli kapela Furt Rovně, která zahraje průřez jejich tvorbou, takže zazní i písně, které roky nehráli. A to dokonce v původním složení, protože výzvu přijali i bývalí členové kapely.

Vystoupení Furt Rovně na Antikotli 2017
Kapela Furt Rovně oslaví na Antikotli desetiletí. Bude se vzpomínat

Po dlouhé odmlce odehrají jednorázové vystoupení i Joe Purple. Mladou krev zastoupí žákovská kapela The Blueberries.

Sobotní program potěší děti

S přibývajícími ročníky pořadatelé vybrušují i další důležitý aspekt festivalu - doprovodný program. Tak, aby pobavil všechny generace. Poprvé v historii tak Antikotel začne v sobotu již v 10 hodin a další čtyři hodiny bude program věnován pouze dětem. „Stejně, jako je Antikotel motivací pro začínající muzikanty, kteří se tak mohou předvést před domácím publikem, chce Antikotlík motivovat děti k různým zájmovým činnostem. Budou si moci vyzkoušet školu parkouru a žonglování, výrobu žonglovacích míčků, dramatický workshop nebo se zapojit do soutěží a tance s taneční školou Luna,“ vysvětlují pořadatelé. Připravena bude i výtvarná či hudební dílna, hra Pukec nebo malování na obličej.

V 11 hodin zahraje svoji legendární pohádku Mrkvomen autorské divadlo Krabice Teplice. V odpoledním doprovodném programu jsou připraveny cestopisné přednášky, „hospodské kvízy“, body painting nebo také montessori dílna pro rodiče s dětmi.

Pro děti bude v Radíčevsi připraven velmi bohatý zábavný a naučný program.
Na farmě v Radíčevsi chystají v sobotu Selské slavnosti

Těšit se můžeme na sobotní fireshow, kterou předvede studentka lounského gymnázia Michaela Šafrová a její parťák Michal Čapek.

Vstupné na festival je 79 Kč na každý den, děti mají vstup zdarma.

Eva Hájková