„Krátký film o fotografovi, který se ráno probudí zbitý doma a díky flashbackům se mu vybavuje, že ho někdo v noci přepadl. Vyjde najevo, že fotograf byl najat, aby pořídil důkazy o nevěře jednoho zámožného podnikatele. A to se samozřejmě sledovanému podnikateli nelíbí…" představuje svůj nový akční snímek Lukáš Šimandl. Už několik týdnů se natáčí nejen v Žatci, ale například také v Praze, hotovo by mělo být letos na přelomu podzimu a zimy.

Snímek, na kterém se kromě režiséra a kameramana Lukáše Šimandla, tvůrce celovečerní sci-fi bláznivé komedie Liga nepotřebných nebo dalšího krátkého úspěšného filmu Aikido street story, jenž má například na Youtube přes půl milionu diváků, podílí také žatecký divadelník a režisér Jaroslav Wagner, bude mít hvězdné obsazení.

Zahrají si kaskadéři, bojovníci i Ruda z Ostravy

Podnikatele si zahraje Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, fotografa Ondřej Malina, úspěšný filmový kaskadér, který se objevil například v Mission Impossible, či další kaskadér Zdeněk Dvořáček. Chybět nebudou ani bojovníci, například Jiří Žák, několikanásobný světový šampion v thajském boxu nebo Karlos Vémola. „Jsou to legendy v bojových sportech, jsem moc rád, že na naše natáčení kývli. Moc se na výsledek těším," říká Lukáš Šimandl. A samozřejmostí je bláznivá parta kolem Žatecké prdy.

A proč zrovna krátký akční film plný bojových scén?

„Je to můj oblíbený žánr. A akční filmy s pořádnými bitkami se u nás moc netočí a já si to dlouho chtěl vyzkoušet. Tak proto," usmívá se Šimandl, jehož amatérská Liga nepotřebných před časem zaujala filmové distributory natolik, že ji dokonce poslali do kin po celé republice. Na internetu má v kolonce shlédnutí 250 tisíc a čas od času běží v některé z televizí.

Akční snímek

„Krátký filmeček jsem si zkusil při Aikido street story, bavilo mě to, navíc měl celkem úspěch. Mým koníčkem jsou také bojové sporty, tak jsem si řekl, že zkusím zase něco takového natočit. Snad se Hloubka ostrosti bude líbit," uzavírá žatecký filmař, známý také z dua Brejkdens Bradrs, které uspělo v talentových soutěžích.