VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko německý adventní koncert se vydařil na jedničku

Louny - Sbory nejen potěšily veřejnost, ale domluvily se i na další vzájemné spolupráci.

16.12.2010
SDÍLEJ:

Adventní koncert v lounském divadleFoto: ZUŠ Louny

Adventní koncert pěveckých sborů Euroregionu Křušnohoří má dlouholetou tradici. V jeho organizování se vždy po roce střídají česká a německá strana.

V letošním roce se konal v sobotu 11. prosince ve Vrchlického divadle v Lounech a pořadatelem byla Základní umělecká škola Louny.

Jako první na koncertě vystoupily společně Komorní smíšený sbor Ventilky ZUŠ Jirkov a sbor V.I.S. Gymnázium Chomutov pod vedením manželů Hánových. Dále zazpíval Dětský pěvecký sbor Blecha ZUŠ Postoloprty, který vede Dana Rejhová. Po slavnostním předání Ceny Euroregionu , kterou obdržela Constanze Ullbricht z Marienbergu za rozvoj spolupráce v rámci Euroregionu společně zpívaly čtyři lounské sbory.

Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby za hudebního doprovodu Komorního orchestru ZUŠ Louny společně zívaly Pěvecký sbor Harmonie pod vedením Jiřího Kurky, Smíšený sbor Kvítek vedený Lenkou Petržilkovou, Chrámový sbor Louny vedený Petrem Bernardem a sbor ZUŠ Louny složený pro tento účel z žáků, učitelů, rodičů a příznivců školy pod vedením Kateřiny Štolové a Renaty Friedlové. Jako sólisté zpívali Kateřina Štolová, Renata Friedlová, Miroslav Sochr a Jiří Kurka. Česká mše vánoční zazněla pod taktovkou Jaromíra Laksy. Pro špatné počasí nepřijeli zpěváci z Německa.

Hosté z Německa společně s Českými zástupci Euroregionu sledovali koncert z hlediště. Poslední skladba – Tichá noc se nesla celým divadlem, protože zpívali úplně všichni přítomní v divadle. Polovina písně byla zpívána v německém a druhá polovina v českém jazyce. Koncert byl podpořen Evropským fondem pro regionální rozvoj: Investice do vaší budoucnosti v programu Cíl 3 Ahoj sousede. Koncert dále upevnil dobré vztahy mezi německou a českou stranou a zároveň byla domluvena další spolupráce.

Jindřiška Riedlová
autorka je ředitelkou ZUŠ Louny

16.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vánoce v muzeu v Lounech

Tipy na víkend: advent, koncerty, Betlémské světlo

Prázdniny ve městě. Ilustrační foto.

Školáci v okrese Louny budou mít jarní prázdniny jako první

Studenti připravili večerní program u chmelového majáku

Žatec – Chybět nebudou stánky studentů s různou tématikou, zájemci mohou zdarma vystoupat na věž, připravuje se koncert studentské kapely.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

VÍME PRVNÍ

Orangutana Ňuňáka nezabila rakovina, ale tasemnice, která napadá i lidi

Ústí nad Labem - Orangutan Ňuňák nezemřel na rakovinu. Pitva ukázala, že boulovité útvary jsou ve skutečnosti zapouzdření cizopasníci. Přesněji tasemnice, které přenáší lišky trusem. Napadají i člověka a mohou představovat i smrtelné nebezpečí.

Spolek v Radíčevsi zve na sobotní Andělský advent

Radíčeves – V kostele se chystá kulturní program, chybět nebude jarmark.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT