Dva dny plné hudby mají před sebou Louny, respektive tamní zahradní restaurace Stromovka. Chystá se tam už 12. ročník tradičního festivalu převážně místních kapel Antikotel. Startuje se v pátek 27. května.

Od pátečního podvečera do hluboké noci ze soboty na neděli 29. května se na podiích vystřídá celá řada hudebních skupin, zazní rozmanité žánry, představí se především místní formace, ale také několik hostů. Mezi nimi opět nemohou chybět například Sníh na schodišti z Ústí nad Labem, které mají lounští fanoušci hodně rádi.

Tentokrát ale kapela kromě zajímavé muziky přiveze smutnou zprávu – končí. Na letošním Antikotli, v sobotu večer, odehraje svůj poslední koncert. „Opravdový konec existence kapely Sníh na schodišti se nezadržitelně blíží a poslední koncert v historii bude právě na lounské přehlídce kapel zvané Antikotel, 28. 5. večer. Rádi vás tam uvidíme a naposledy oblažíme alternativními tóny našich nástrojů a hrdel," potvrdili členové formace na facebookovém profilu kapely.

Koncerty i tvořivé dílny

I dobrých zpráv a hlavně posluchačských zážitků přinese letošní festival víc než dost. Během dvou dní vystoupí například Fanfáre Mančaft, Flower Cover, Furt Rovně, Koonda Holaa, Milan Kroka, Paralet, Slam Poetry a další.

Chybět nebude ani doprovodný program v podobě výtvarné dílny, hudební Montessori dílničky pro rodiče s dětmi, zájemci si budou moci vyzkoušet chůzi po slackline nebo zaskákat na trampolíně.