Už je tomu deset let, co se hudebníci scházejí v lounské restauraci Stromovka na oblíbené akci Antikotel. Začínající místní kapely rozmanitých stylů tam mají možnost předvést „co v nich je", ty zaběhlejší si pak užívají skvělá vystoupení se svými fanoušky. Zahrát si, pobavit se, poznat, co je nového na lounské hudební scéně – taková je myšlenka Antikotle.

Tradice nebude porušena ani letos. Přehlídka se uskuteční 30. a 31. května. Dvě podia postupně nabídnou pětadvacet hudebních formací. V pátek to budou například Paralet, Winday nebo Flower Cover. Jako přespolní hosté zahrají Znouzectnost a jako každý rok také ústečtí Sníh na schodišti. V sobotní porci muziky se pak představí Pavel Jonák, Noir Absintheia, Fanfáre Mančaft, Furt Rovně a mnoho dalších. Hostem na sobotní večer budou oblíbení Kujooni ze Slaného, které lounský hudební fanoušek také jistě dobře zná.

Multižánrový festival Antikotel znovu slibuje zajímavý doprovodný program pro všechny věkové kategorie. Půjde o jubilejní desátý ročník od zásadní změny názvu přehlídky i jejích pořadatelů. Dříve se akce jmenovala Lounský kotel a rovněž měla dlouholetou tradici.