Kino Svět Louny připravilo pro milovníky baletu zajímavou lahůdku. V následujících měsících uvede čtyři přímé přenosy z Velkého divadla v Moskvě. První představení je v plánu už tuto neděli.

Bolšoj balet se vrací na velká plátna kin v přímém přenosu už popáté. Diváci kin opět uvidí divácky úspěšné perly klasického baletu. Na velkém plátně ve vysokém rozlišení a s kamerou, která přiblíží i zákulisí jednoho z nejrenomovanějších baletů, si diváci budou moci užít neuvěřitelnou blízkost tanečníků a zažít autentický pocit z baletní show.

Další sezonu přímých přenosů do kin baletního souboru Velkého divadla v Moskvě Bolšoje zahájí již tuto neděli 26. října znamenitý titul Legenda o lásce. Představení se vrací v novém nastudování na jeviště Velkého divadla po desetileté odmlce, aby okouzlila diváky v deseti českých kinech exotickou scénou a nádhernými pas de deux. V hlavních rolích uvidíme superstar Světlanu Zacharovou a Denise Rodkina. Legenda o lásce (1965) je raný balet Jurije Grigoroviče na motivy básně tureckého autora Nazima Hikmeta o lásce a obětavosti. Přímý přenos je jedinečnou možností vidět znamenitý titul, který se v našich končinách příliš neuvádí. Exotický příběh může být českému divákovi známý spíše ze stejnojmenného filmu Václava Kršky (1956).

Baletní sezona 2014/15 bude sezónou silných, klasických, divácky atraktivních titulů. V prosinci na diváky v Lounech čeká Louskáček a v lednu Labutí jezero. V dubnu sezónu zakončí jedinečná možnost vidět v Čechách neznámý balet Ivan Hrozný, který je inspirovaný komplikovanou osobností historického krutovládce.

Bolšoj Balet - přenosy v Lounech26. října v 15.45 hodin - Legenda o lásce
21. prosince v 15.45 hodin - Louskáček
25. ledna v 16.00 hodin - Labutí jezero
19. dubna v 16.00 hodin - Ivan Hrozný