Trať překonají čeští běžci společně s kolegy z partnerského města. Běh má start v partnerském městě Žatce, hornickém sídle Thumu. „Odtud bychom měli vybíhat přibližně v deset hodin,“ říká jeden z duchovních otců akce, která by měla upevnit přátelství mezi městy, Roman Daniš.

K Žatci se běžci, kteří se na jednotlivých úsecích budou pravidelně střídat a vždy poběží minimálně jeden účastník z Německa a jeden z Čech, přiblíží kolem Nechranické přehrady, proběhnou Chbany a Libočany. Do Žatce chtějí vběhnout všichni společně. „Poběžíme okolo Chmelařského institutu, ulicí Boženy Kunětické – Vikové, Komenského alejí a poté dolů ulicí Obránců míru až na náměstí Svobody,“ pokračuje R. Daniš.

Doběh před žateckou radnici je naplánován na sobotní podvečer, běžci by měli dorazit okolo 17. nebo 18. hodiny. Celou cestu by běžce mělo doprovázet malé kladívko. „Bude to takový symbol z hornického Thumu. Kladívko by mělo na žatecké radnici rok vydržet a příští rok by se mělo předat zpět německé straně, bude se běžet obráceně,“ dodal Roman Daniš.