Slavnostní vernisáž první výstavy, jeho snímků, se uskuteční v sobotu 23. června v 16 hodin.Miroslav Plazík Blažek

Jaké snímky návštěvníci uvidí?

Na výstavě budou fotografie z mé prvé zahraniční cesty po revoluci v roce 2006 do Francie. V prvé části to budou záběry ze zámků na Loiře a v druhé doplněná série 12 hodin v Paříži, jejíž část již byla ve Vrchlického divadle v lednu na výstavě Rychlých spouští.

Co se vám ve Francii nejvíce líbilo?

Francie mne přitahovala vždy a byl jsem rád, že jsem se tam mohl se zájezdem paní Jiřiny Vorudové podívat. Zámky na Loiře jsou pastvou pro duši i oko. Paříž jako město mne trochu zklamala. Přesto jsem byl uchvácen městem 21. století La Défense s jeho výškovými stavbami a pak atmosférou Paříže a večerního Montmartru.

Kam se chystáte příště?

Letos pojedu v červenci opět s paní Vorudovou do Švýcarska. Věřím, že to bude opět nádherný zážitek a přivezu si nějaké zajímavé snímky.

Co vás vedlo k otevření vlastní galerie?

Uvolnila se mi místnost v mém domečku, kde jsem měl před lety koloniál a protože nevím o žádné galerii v okolí, kde by mohli vystavovat amatérští fotografové, pustil jsem se v dubnu do práce a 23. června se galerie poprvé otevře.

Kdo bude moci v galerii vystavovat?

Jak jsem již uvedl, chci zde poskytnout zejména prostor pro amatérské fotografy, kteří dokáží na svých fotografiích zachytit mnohé zajímavé a krásné záběry. Věřím, že to bude někdo z našeho lounského fotoklubu Rychlé spouště, ale vím i o dalších možných vystavujících.

Děkuji za rozhovor.