Dvaatřicet dětí se během podzimu zapojilo do tzv. školy bruslení na Zimním stadionu v Lounech. V půli prosince ukončily kurz a převzaly diplomy a medaile od svých cvičitelů.

Kurz trval dva měsíce a děti během nich učinily na ledě obrovský pokrok. „Většina z nich po přihlášení stála na bruslích úplně poprvé a čekaly je první krůčky,“ informoval server iLouny.cz.

Děti chodily na led třikrát týdně, jejich výcvik vedli trenéři hokeje a krasobruslení. Hokejisté se věnovali převážně chlapcům a trenérky krasobruslení zase děvčatům. Od nového roku se do podobných kurzů mohou přihlásit i dospělí zájemci. Pokud dosud vůbec nestáli na bruslích a neumí na nich jezdit, nemusí se bát, trenéři jsou připraveni postarat se i o úplné začátečníky. Zimní stadion v lednu otevře školu bruslení pro dospělé.

Příznivci bruslení z Loun a okolí si mohou užít svého sportu i během nadcházejících vánočních svátků a prázdnin. Správa zimního stadionu otevře ledovou plochu ve vybraných dnech, kdy nejsou hokejové tréninky ani utkání, pro tradiční bruslení veřejnosti.