V žateckém hudebním klubu Hudební zkušebna se chystá unikátní klubová akce.

Ve čtvrtek 22. října se návštěvníkům představí trojice japonských hudebníků a čtveřice českých bubeníků, kteří vystupují v rámci projektu Slet bubeníků.

„Unikátní proto, že tato mezinárodní show je k vidění výhradně v divadlech a sálech velkých měst. V Hudební zkušebně proběhne jediné klubové vystoupení Sletu. Exkluzivní je také cena vstupenky,“ zvou pořadatelé. Začátek je ve 20 hodin.

Svým pojetím je tento projekt naprosto unikátní a získal si velké renomé v celém hudebním světě. Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají doslova z celého světa, předchozí tři ročníky byly věnovány africko-karibskému stylu.

Letošní 8. ročník je zaměřen na setkání dvou hudebních zemí - česká klasika versus japonská tradice. Na jednom pódiu se setkají hráči na klasické bicí nástroje a japonští hudebníci, kteří hrají na tradiční japonské bubny a perkuse.

Diváci tak uvidí a hlavně uslyší Pavla Fajta, Miloše Vacíka, Pavla Koudelku a Tomáše Ondrůšku. Za Japonsko vystoupí Leonard Eto, Sawaka a Yumiko.

Během měsíce října společně odehrají celkem dvanáct koncertů po celé České republice.