Milovníci piva a dobré zábavy se v sobotu 3. května již poosmé sjedou do Žatce.

Koná se tam veselice Chmelfest.

Pro návštěvníky je připraven bohatý program. K této příležitosti otevře své brány i Chmelařské muzeum. V průvodu, který se vydá z náměstí Prokopa Velkého ve 13.30 hodin, se svými alegorickými vozy pochlubí spolky ze Žatce a okolí.

Odpolední program se přesune do amfiteatru letního kina. Memoriál Lojzy Lupulína odstartuje v 15.30 hodin. Nebude chybět soutěž Pivař Ideál a soutěž v pojídání větrníků. Pro vítěze diváckých kategorií budou připraveny zajímavé ceny.

Program

Průvod

10,30 – 13,30 Řazení průvodu
Všichni účastnící Chmelmarše jsou zváni na náměstí Prokopa Velkého. Řazení alegorických vozů a zdobení, občerstvení účastníků průvodu – pivo, limo, párek, hudba k dobré náladě z libočanského chmelovozu.

13,30 Začátek průvodu
Průvod se vydá k náměstí ulicí Obránců Míru. Slavnostní odhalení obrazu s chmelovým motivem na štítě domu

13,45 Zastavení na náměstí Svobody
Průvod přichází na náměstí Svobody. Přivítání před radnicí Města Žatce, požehnání letošní úrodě chmele, naražení Májového ležáku, vypuštění Chmelařského léta

14,15 Návrat průvodu
Po vypuštění Chmelařského léta pokračuje průvod ve své cestě městem přes Kruhové náměstí, Nákladní ulicí a ulicí Volyňských Čechů.

14,30 Zakončení průvodu
Průvod se vrací na náměstí Prokopa Velkého a projíždí k letnímu kinu. Rozpuštění šiků Chmelobrany a chmelovozů – přesun do areálu Letního kina

15,00 Dozvuky Chmelmarše
Ukončení průvodu, rozhovory s posádkami vozů, společné fotografie

Slavnostní zahájení Chmelfestu 2008

13.45–14.15 Přivítání před radnicí Města Žatce
Přivítání Chmelmarše zástupci města a pozvanými hosty, požehnání letošní úrodě chmele, naražení Májového ležáku, vypuštění Chmelařského léta - symbolické zahájení série kulturních recesních akcí na území naší chmelařské oblasti. Rozloučení s Chmelmaršem

Letní kino v Žatci – Chmelfest 2008

15,30 – 17,00 Memoriál Lojzy Lupulína
Klání čtyřčlenných družstev v atleticko-pivních disciplínách. Hudební kulisa. Bohaté občerstvení ve stáncích v Letním kině. Vyhlášení výsledků a předání putovní trofeje.

17,00 – 18,00
Pivař Ideál a soutěž v pojídání větrníků
Otevřená soutěž o nejpřitažlivějšího pivaře nebo pivařku. Představení a volné sestavy soutěžících. Divácké hlasování. Zajímavé a překvapivé ceny.

18,00 – 00,00 Hraje a baví vás skupina Lochness
Vystoupení známé žatecké kapely. Moderovaný večer s překvapením. Bohaté občerstvení až do konce.

okolo 22,00 Vypuštění velkého horkovzdušného balónu start ze stadionu Mládí
Atrakce pro malé diváky

Doprovodné akce: České chmelařské muzeum


zdroj: chrampiva.cz