Když rozkvetou jabloně, každé srdce pookřeje a všem je jasné, že všechny mrazivé a pochmurné dny jsou dávno pryč a jaro už svou sílu neztratí. A když rozkvetou jabloně v sadu u nás ve Chmelištné, tradičně to znamená, že pod nimi zazní i řinčení středověkých zbraní, zaleskne se zbroj a bude slyšet dupot koní.

To květnová Slavnost koní a rytířů se uchází o přízeň diváků. Bude tomu tak i letos, a to už tento týden, v sobotu 9. května od 11. hodiny. Kromě tradičního turnajového klání a šermířských vystoupení nebo ukázek výcviku koní a jezdců čeká návštěvníky i pomazlení se zvířátky, svezení na koních, řada her nebo třeba vystoupení fakíra a klauniáda. A samozřejmě spousta dobrot v našich krčmách.

Slavností koní a rytířů se otvírá dlouhý letní maraton programů Koňského dvorce, jejichž společným jmenovatelem je nejčastěji setkávání člověka se zvířaty a přírodou. Ať už jsou to programy pro děti z dětských domovů, ze základních škol a školek nebo vystoupení s koňmi, zvířaty a hrami v blízkém i dalekém okolí. Přijďte se podívat! Rádi vás uvítáme!

Václav Staněk