Do Loun zavítá v pátek 2. května padesátičlenný dechový orchestr Musikverein Kiebingen e.V. z městečka Kiebingen nedaleko Stuttgartu.

Historie tohoto souboru se začala psát již v roce 1922 a v současné době současně koncertuje i mládežnická dechovka, která má zhruba 30 hudebníků do 18 let.

Jak prozradil dirigent dechového orchestru ZUŠ Louny Jaromír Laksa, s německým souborem se seznámil zcela náhodou přes svého kamaráda z Jesenice, kde byli hudebníci ubytováni a ptali se po nějaké české hudbě na uzavření partnerství.

Dirigentem dechovky je pan Alexandr Kalinin a v Lounech budou mít muzikanti opravdu bohatý program. Dopoledne je čeká návštěva radnice a přijetí u starosty města, následuje prohlídka chrámu sv. Mikuláše a pochopitelně i návštěva zdejšího pivovaru. Pro obyvatele města je důležitá 16. hodina, kdy nejdříve na Mírovém náměstí vystoupí orchestr Musikverein Kiebingen e.V., pak zahraje lounská dechovka ZUŠ Louny.

Vrcholem pak bude společné vystoupení obou těles. Příznivci dechové hudby se tak mají opravdu nač těšit. A pozor! Dechová hudba není jen klasická lidová písnička, to je dnes opravdu široká paleta skladeb, a to jak klasických, tak i populárních. Lounští hudebníci by na oplátku měli jet do Německa v příštím roce.

Ladislav Bába