Většina žáků po vyučování odchází ze škol domů. Někteří žáci lounské základní školy v ulici Školní ale zůstávají v budově až do pozdních odpoledních hodin. Mají tam totiž školní klub Pohoda, kde tráví svůj volný čas. Školní klub je pro žáky druhého stupně, navštěvují ho ale i mladší. „Chtěli jsme pro naše žáky připravit mimoškolní zájmovou činnost. Průměrně do klubu chodí 30 až 40 žáků,“ řekla vedoucí klubu Irena Heroldová. „Vytvořili jsme dětem prostor, kam mohou po vyučování přijít a pobavit se. Letos jsme se zaměřili na indiány. Každý měsíc si povídáme o indiánském znamení a zaměřujeme se také na ekologii. Děvčata mohou také navštěvovat aerobik a chlapci floorbal,“ přiblížila Irena Heroldová.

V klubu je zvířecí koutek i stolní fotbálek. „Děti mají možnost zahrát si stolní hry, stolní fotbal či kulečník. Nedávno jsme malovali obrazy, které budeme instalovat v divadle. Věnujeme se také výrobě předmětů z keramiky nebo skla. Máme tu také pestrý zvířecí koutek. Staráme se o dvě vodní želvy, potkana a chceme koutek rozšířit o džungarské křečky. Děti mají také přístup k internetu a mohou si zde plnit úkoly či zpracovávat referáty,“ pokračovala vychovatelka.

V klubu se děti nikdy nenudí. „Bývám tu téměř denně. Vyrábíme různé věci, hrajeme hry. Je tu legrace a chodí sem i moje kamarádky. Doma bych se nudila a tady se bavíme,“ řekla například Michaela Sihlovcová.

Kluky baví fotbálek a kulečník. „Staráme se o želvičky a potkana. Nejradši hraji stolní fotbal a kulečník,“ prozradil Michal Holub. „Baví mě hrát stolní fotbálek. Někdy si tady dělám úkoly, ale spíš sem chodím kvůli zábavě a kamarádům,“ doplnil kamaráda Pavel Kravo.

Děti zůstávají ve škole do pozdních odpoledních hodin. „Stává se, že ještě po páté hodině slyším žáky chodit po škole. Někdy se jim z klubu ani nechce,“ je ráda ředitelka školy Věra Benešová.