V Lounech velice populární klášterečtí ochotníci zavítají ve čtvrtek 14. října do Vrchlického divadla s hojně obsazenou groteskou, jejíž děj začíná v roce 1944 a končí v nedávné současnosti.

„Deset herců, z nichž většina má za sebou řadu úspěchů na amatérské scéně, se nás pokusí pobavit hrou, ve které se projdeme druhou půlkou minulého století se všemi jeho peripetiemi, které přinášelo. Samozřejmě zabaleno do příslušně groteskního hávu,“ zve ředitel divadla Vladimír Drápal.

Režisér Pavel Fiala o hře napsal: „Jistě nikomu z nás neuniklo, že v některých televizních pořadech se za nás na určitých místech tvůrci smějí. Většinou je to právě v místech, kde je toho k smíchu velmi málo anebo spíše nic. Čekám s napětím, kdy do příslušných situací přimíchají ještě výkřiky překvapení, hrůzy, zděšení, vzlykot a pláč ve snaze poskytnout nám dokonalý servis. To proto, abychom byli dokonale a komfortně obslouženi. Abychom se sami nemuseli namáhat s rozhodováním o tom, jak máme reagovat. Velmi se vám omlouváme, že vám tyto služby nebudeme poskytovat. Při sledování našeho představení si budete muset vybrat sami, zcela každý sám za sebe, kde a čemu i jak se budete smát.“

Není bez zajímavosti, že v hlavní roli se představí Jan Milota, který v letošním ročníku Lounského divadelní získal hlavní cenu za mužský herecký výkon za roli Haňti v adaptaci hry Bohumila Hrabala Příliš hlučná samota.

Začátek představení divadla KLAS – Klášterec nad Ohří je v 19 hodin. Vstupné 100 korun.