„Když na naše představení přijdou děti se zrakovým postižením, necháme je „osahat si“ kulisy nebo loutky, aby měly představu, jak vypadají. Protože jinak vnímají pohádku, jen když ji slyší,“ sdělil Deníku jeden s herců divadla Šimon Pečenka.

Projekt bude mít několik kroků, prvním by mělo být CD se záznamem v tuto chvíli nejúspěšnější pohádky „O statečné princezně Máně“. Studio pro natáčení hercům zdarma propůjčil Kamil Emanuel Gott, který si v pohádce zahraje i hostinského, kouzelného dědečka namluví Zdeněk Srstka, Michaela Marková princeznu Máňu a Šimon Pečenka čerta Belzebuba. O dalším obsazení se zatím jedná.

Všichni zúčastnění pracují bez nároku na honorář. „Jediné, co nám hatí plány, je hledání partnera. Už skoro pět týdnů hledáme sponzora nebo sponzory, kteří by byli ochotni přispět na tento projekt. Nejde o žádný velký obnos. Jedná se o přibližně 25 tisíc,“ řekl Šimon Pečenka. Celý výtěžek z tohoto CD poputuje na pomůcky pro zrakově postižené děti. Více o divadle se mohou zájemci dozvědět na jeho nových internetových stránkách www.divadlo-ve3.ic.cz