Městské divadlo v Žatci ve středu 7. října vstupuje do nové divadelní sezony.

Na diváky čeká po prázdninách nové prostředí. Kapacita míst se snížila ze čtyř stovek na 330 míst. Změna přinese větší komfort, diváci tak budou mít více místa. Nové jsou v celém divadle koberce i čalounění.

První představení je určeno hlavně dětem. Na prknech žateckého divadla vystoupí herci Divadelního souboru Mladá scéna Ústí nad Labem, uvedou pohádku Aladinova kouzelná lampa. Dobro a Zlo vedou věčný spor a aby je někdo rozsoudil, vyhlédnou si hodného rybáře Aladina a pošlou ho pro lampu do propasti, která je plná pokladů. Čekají, zda se nechá zlákat. Poctivý chlapec však na světlo vynese pouze tu starou lampu. Spor není rozhodnut a proto mu ponechávají kouzelnou lampu a sledují, jak s ní bude nakládat. Začátek představení je v 10 a 14 hodin.

Digitální kino, které se nachází v budově divadla, bude poprvé promítat v sobotu 10. října. Na své si přijdou hlavně milovníci vážné hudby. Na programu je přímý přenos ze světoznámé Metropolitní opery v New Yorku. Diváci uvidí operu od Giacoma Pucciniho s názvem Tosca. Děj diváky zavede do Itálie léta 1800. Příběh odehrávající se na pozadí politický bojů je plný dramatických napětí i otřesů vášní. Začátek je v 18.45 hodin.