I letošní poslední srpnovou sobotu se již tradičně na nádvoří zámku Nový Hrad v Jimlíně u Loun rozezvučí saxofony, klarinety, trubky a pozouny a již v 9 hodin ráno přivítají hudebníci své posluchače na 5. ročníku Festivalu swingové a dixielandové hudby.

Program plný zpěvu, známých melodií a evergreenů a jazzových sól v podání skvělých hudebníků z Teplic, Litoměřic, Žatce, Rakovníka, Roudnice nad Labem, ale i Prahy a dalších míst potěší každého, kdo má rád dobrou hudbu a radostnou atmosféru.

Chybět nebudou varhanní skladby

V zámecké kapli úderem deváté hodiny zazní varhanní skladby, a to nejen klasické, v podání varhaníka Jiřího Knotte. Poté na nádvoří u hlavní brány spustí své veselé písně dixielandová kapela BrassBand.CZ. Opodál naváže a zahraje třicetičlenný swingový orchestr Big Band teplické konzervatoře se svými šesti sólovými zpěváky, mezi něž patří i studentka teplické konzervatoře Katka Jendrísková z Loun. Ale „Louňák" je také Tomáš Borl, pozounista tohoto orchestru, a ze Žatecka pochází i dirigent Big Bandu teplické konzervatoře Lukáš Čajka, rodák z Podbořan.

Ti všichni s chutí nastoupí na hlavní pódium na nádvoří jimlínského zámku a budou hrát a zpívat slavné evergreeny od Glenna Millera, Duke Ellingtona, George Gershwina, Franka Sinatry, Charlie Chaplina, Paula Anky a Michaela Bublé a dalších světových hudebních velikánů.

Moderovat bude Pavel Machát

Mikrofonu se ujme také hvězdná kapela Prime Time Voice, jejíž vokální trio zpěvaček Táňa Roskovcová, Dana Šimíčková a Marta Marinová má na svém kontě spolupráci s Melody Makers a Ondřejem Havelkou a také s Karlem Gottem. Jejich koncert bude plný vytříbeného stylu a svižných rytmů a určitě nenechá nikoho vlažným.

Moderování celé akce se ujme zpěvák Pavel Machát, člen ústecké opery a hostující člen Státní opery Praha, který mimo klasickou hudbu si oblíbil i právě swing, a tak se můžeme těšit, že uslyšíme některou „pecku" i v jeho podání. Jako milý host přijede kapela Bonus Orchestra Roudnice nad Labem, jejíž umělecký vedoucí Vlastimil Jurčík je pořadatelem tradičního festivalu Swingové hody v Roudnici nad Labem.

Jistě všichni tito zkušení hudebníci předají posluchačům festivalu to nejlepší ze svého umění. Opravdu je na co se tuto sobotu 27. srpna na nádvoří zámku Nový Hrad těšit.

(inka)