Debatu o programu žatecké Dočesné, kterou letos opět navštívily desetitisíce lidí ze širokého okolí, rozvinuli v září zastupitelé města. Většina jich byla s programem a průběhem spokojena. Někteří ale navrhují rozšířit program pro děti a seniory, který pro tyto kategorie návštěvníků se části lidí zdál nyní chudší.

„Lidé mě oslovili s tím, zda by mohla dostat větší prostor dechovka, scéna pro seniory," řekl zastupitel Jiří Karas. Přidala se k němu také starostka Zdeňka Hamousová. „Registruji poptávku po rozšíření programu pro seniory, ale také i pro děti. Uvidíme, jaké jsou možnosti. Další pódium by bylo asi drahé, možností je dát prostor dětem a seniorům na některé z nynějších scén," uvedla.

Fotogalerii z letošní Dočesné najdete zde!

Rozpočet Dočesné se každoročně pohybuje nad třemi miliony korun, letos činil už téměř čtyři. Část platí sponzoři, část stánkaři, kolotočáři a pivovary, zhruba 600 tisíc doplácí město. Přispěl také Ústecký kraj poslal 44 tisíc.

A další rozšíření programu, to je právě hlavně věc peněz. Další pódium, zabezpečení a program by stály statisíce korun. A rozpočet není nafukovací, navíc dechovka asi nepatří do „hlavního proudu", který by nalákal mnoho návštěvníků. Možným řešením je tak dát větší prostor například na scéně na náměstí Prokopa Velkého. „Snažíme se vyhovět co nejvíce přáním, každému se ale líbí něco jiného, je to těžké. I dechovka má ale tradičně prostor v programu, letos hrála Žatečanka, také jiné programy jsme měli pro starší. Snažíme se seniorům vyhovět," řekl na dotaz Deníku Martin Veselý, ředitel žateckého divadla, které má organizaci Dočesné tradičně na starosti.

Letošní slavnosti na začátku září opět navštívily desetitisíce lidí, zahráli a zazpívali na nich třeba Jakub Smolík, Michal Prokop nebo Anna K.