V plném proudu jsou přípravy na letošní 52. ročník žatecké Dočesné, který se uskuteční 4. a 5. září. Oproti minulým ročníkům se návštěvníci nedočkají žádných významných změn.

Opět nebude country scéna v divadelní zahradě, realizovány nebudou ani myšlenky na využití Chelčického náměstí pro scénu dechovkových kapel. Ty vystoupí na hlavním pódiu v sobotu kolem poledne. Vloni proběhl festival dechovek v letním kině, letos se tak přesune na náměstí Svobody.

Na návštěvníky tak opět čekají dvě hudební scény – hlavní pódium na náměstí Svobody a menší na autobusovém nádraží. Tam bude opět spojená dětská, country a rocková scéna. Pořadatelé Dočesné dokončují program, který je kromě rockové scény téměř kompletní.

„Mezi zpěváky, kteří by měli na letošní Dočesné v Žatci vystoupit, patří Helena Vondráčková, Michal David, Jakub Smolík a Marek Stracený. Z těch známějších skupin pak Čechomor či Krucipüsk,“ sdělil Aleš Kassal, místostarosta Žat­ce.

Bude i historické tržiště

Program Dočesné bude opět dvoudenní, začne v pátek odpoledne a skončí v sobotu večer. Chybět nebude novinka z letošního roku, historické tržiště s různými vystoupeními ve Dvořákově ulici.

Město Žatec dostane na pořádání letošní Dočesné dotaci 150 tisíc korun od agentury CzechTourism. Ta žateckou Dočesnou vybrala mezi hlavní kulturní a společenské akce v Ústeckém kraji. „Částka 150 tisíc bude použita na cílenou propagaci pivní turistiky ve vybraných tištěných médiích v Rusku, Velké Británii a Německu,“ uvedl Jan Novotný, vedoucí turistického infocentra při radnici.