Druhý ročník hudebního open air festivalu v Severních Čechách v podhůří Doupovských hor Doupov Mysteria Fest 2008 vypukne v sobotu 24. května.

Do Vroutku na Podbořansku přijedou legendární otcové světové HC metal scény z New York city Pro–Pain. Z Británie přijede punk rocková formace Peter & Test Tube Babies. Diváci se mohou těšit také na dívčí punk rockovou partičku Statt Matratzen.

Jako další zahraniční hosté vystoupí francouzská divoká partička Zuul FX a švýcarští Blasted. Českou republiku budou na festivalu zastupovat pražská punk rocková legenda Plexis, S. P. S., hardcorová stálice Status Praesent, Apple Juice, Gang Nails, Beautiful Cafillery, The Mordors Gang a Mauritius.

Pro návštěvníky festivalu bude zajištěn kvalitní profesionální servis včetně bohaté nabídky gastronomie a nápojů, kvalitní hygienické zázemí a profesionální bezpečnostní služba, která zajistí bezpečný průběh festivalu. Zároveň bude k dispozici rozsáhle stanové městečko, kde si návštěvníci mohou vytvořit domácí základnu pro svůj pobyt na festivalu.

Festival se uskuteční v krásném zeleném areálu myslivny ve Vroutku u Podbořan, který se osvědčil v rámci festivalů Rock For Church(ill). Podle pořadatelů navštívilo v minulém roce festival více než 2 800 návštěvníků. Začátek akce je ve 12 hodin. Festival se inspiruje tajemnou krásou Doupovských hor. Místo konání festivalu, obec Vroutek, je označováno jako vstupní brána do Doupovských hor.