Na deset soutěžních filmů v Podbořanech během týdne přišlo přes osm set diváků. Již 33. ročník, původně přehlídky lékařských filmů, která se ale již několik let žánrově nevyhraňuje, se i tentokrát v Podbořanech setkal s velkým zájmem tamních občanů. „Celkem na deset filmů přišlo 823 diváků. Vítězným filmem se staly Vratné lahve. Ty vidělo 337 lidí,“ řekla jedna z pořadatelek festivalu Stanislava Čapková.

Druhý skončil rovněž český snímek Obsluhoval jsem anglického krále, třetí filmová adaptace knižního bestselleru Báry Nesvadbové Bestiář. „O české filmy byl největší zájem. Všechny tři české filmy obsadily medailová místa,“ pokračovala pořadatelka. Letošní ročník byl podle pořadatelů úspěšný.

„Přišli i lidé, kteří normálně do kina nechodí. To, že přijdou do kina alespoň jednou za rok a přitáhne je zrovna naše přehlídka, je podle nás úspěchem,“ hodnotila S. Čapková. Nad příštím ročníkem visí zatím otazník. „Zatím nevíme, jak to bude v Podbořanech s kinem. Pokud se situace vyřeší, určitě bychom rádi pokračovali s pořádáním festivalu,“ vyslala jasný signál Stanislava Čapková. Pořadatelé už teď ví, co by příští rok udělali jinak. „Chtěli bychom obohatit doprovodný program. Tam cítíme rezervy,“ dodala.